Spotkanie kierownictwa PiS już w poniedziałek. Po nim możliwa rekonstrukcja rządu

Zgodnie z doniesieniami PAP ze źródeł w kierownictwie partii rządzącej wynika, że spotkanie ma dotyczyć ustalenia ostatecznego kształtu Rady Ministrów.

Zgodnie z doniesieniami PAP ze źródeł w kierownictwie partii rządzącej wynika, że spotkanie ma dotyczyć ustalenia ostatecznego kształtu Rady Ministrów.

„Umowa koalicyjna już podpisana, więc teraz możemy zrobić kolejny krok i przeprowadzić zapowiadaną rekonstrukcję rządu. W poniedziałek na godz. 17:00 zaplanowane jest spotkanie Prezydium Komitetu Politycznego, które ma przedyskutować bieżącą sytuację. Dalsze działania już po podpisaniu porozumienia oraz kwestie rekonstrukcji rządu” – powiedział polityk z kierownictwa PiS.

Polska Agencja Prasowa dowiedziała się ze źródła bliskiego rządowi, że „zostanie ustalony harmonogram powoływania rządu i zatwierdzony ostateczny skład Rady Ministrów”. Dowiadujemy się także, że bardzo prawdopodobne jest powstanie nowego rządu już w nadchodzącym tygodniu.

„W czwartek i piątek premier Mateusz Morawiecki będzie przybywał z wizytą w Brukseli na szczycie UE. Możliwe więc, że w środę mogłoby już się odbyć powołanie” – mówi w rozmowie z PAP źródło z PiS.

W sobotę podpisano nową umowę koalicyjną pomiędzy PiS, Porozumieniem Jarosława Gowina oraz Solidarną Polską Zbigniewa Ziobro. W spotkaniu brał udział również premier Mateusz Morawiecki. Tak Jarosław Kaczyński mówił przed podpisaniem umowy: „Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii, bo mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski”.

Zapytana o to co jest w umowie koalicyjnej, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska odpowiada: „Umowa zawiera deklarację realizacji koalicyjnego programu, z którym Zjednoczona Prawica szła do wyborów oraz ustalenia dotyczące przyszłych działań”. Samej umowy PiS jednak pokazać dziennikarzom ani opinii publicznej nie chce, tłumacząc, że jest ona poufna.

Leave a Reply