Sośnierz o „Polskim Ładzie”: Problemem nie jest to, żeby dolewać do dziurawego wiadra, tylko żeby je załatać

Prawica nie kryje oburzenia nowym programem rozdawnictwa przygotowanym przez PiS. Mateusz Morawiecki szykuje potężny atak na ciężko pracujących Polaków.

Prawica nie kryje oburzenia nowym programem rozdawnictwa przygotowanym przez PiS. Mateusz Morawiecki szykuje potężny atak na ciężko pracujących Polaków.

Podczas konwencji programowej PiS zaprezentowało swój program pt. „Polski Ład”. Ma być to odpowiedź partii na postpandemiczny kryzys w Polsce.

Program społeczno-gospodarczy, który zdaniem PiS ma rozwiązać problem to gigantyczna pomoc socjalna… ale również dokręcenie śruby przedsiębiorcom. Oberwie się również zarabiającym powyżej ok. 5,1 tys. złotych miesięcznie na rękę.

Na okradanie przedsiębiorczych i ciężko pracujących Polaków nie zgadza się prawica.

– Te zmiany (wyższe podatki – red.) są maskowane. Z jednej strony PiS robi rzeczy słuszne, jak podniesienie kwoty wolnej od podatku, a z drugiej strony podniesienie składki zdrowotnej wliczanej (…). Dla niektórych będzie to oznaczało efektywną podwyżkę podatków – powiedział Dobromir Sośnierz w Radiu Zet.

Poseł stwierdził, że to jest próba przypodobania się „swojemu elektoratowi roszczeniowemu” i uderzenie w przedsiębiorców.

Poseł Konfederacji zwrócił też uwagę, na rozpaczliwe ruchy PiS w zakresie „reanimacji” służby zdrowia.

Nowy „Polski Ład” zachwycił Lewicę. „Nie musicie pisać tych ustaw – Lewica już je ma”

„Polski Ład omija główne problemy służby zdrowia. Problemem nie jest to, żeby dolewać do dziurawego wiadra, tylko żeby je załatać” – wskazał poseł Dobromir Sośnierz.

Sośnierz podkreślił, że służba zdrowia za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości jest „fatalnie zarządzana”. „To nic nie da, że będziemy tam więcej pieniędzy dolewać” – powiedział poseł.

Leave a Reply