Słoweńscy dyplomaci wracają do Kijowa

Kilka dni po wizycie w Kijowie szef rządu Słowenii Janez Jansa ogłosił powrót słoweńskich dyplomatów do Kijowa - poinformowała niemiecka agencja DPA cytując wypowiedź słoweńskiego polityka w mediach społecznościowych.

Słoweńscy dyplomaci wracają do Kijowa

Kilka dni po wizycie w Kijowie szef rządu Słowenii Janez Jansa ogłosił powrót słoweńskich dyplomatów do Kijowa – poinformowała niemiecka agencja DPA cytując wypowiedź słoweńskiego polityka w mediach społecznościowych.

Ukraina potrzebuje bezpośredniego wsparcia dyplomatycznego – poinformował Jansa w niedzielę na Twitterze. „Pracujemy nad tym, by UE zrobiła to samo” – dodał słoweński polityk.

Ambasador i inni pracownicy ambasady w Kijowie wrócą do stolicy Ukrainy jeszcze w tym tygodniu, poinformowała słoweńska telewizja. Wszyscy są ochotnikami.

Szef słoweńskiego rządu, wraz z premierem Polski Mateuszem Morawieckim i premierem Czech Petrem Fialą, przybył niespodziewanie pociągiem we wtorek w ubiegłym tygodniu do Kijowa, aby wyrazić solidarność z krajem atakowanym przez Rosję – przypomina DPA.

„Chodziło przede wszystkim o to, aby pokazać, że nie spisaliśmy Ukrainy na straty” – oświadczył słoweński premier.

Leave a Reply