Śląsk: 41-latek aresztowany pod zarzutem zabicia swojej matki

Sąd aresztował 41-latka z Piekar Śląskich, który w miniony weekend dotkliwie pobił swoją 66-letnią matkę. Kobieta zmarła na skutek doznanych obrażeń.

Śląsk: 41-latek aresztowany pod zarzutem zabicia swojej matki

Sąd aresztował 41-latka z Piekar Śląskich, który w miniony weekend dotkliwie pobił swoją 66-letnią matkę. Kobieta zmarła na skutek doznanych obrażeń. Mężczyzna odpowie za zabójstwo, dwie inne osoby – za nieudzielenie ofierze pomocy.

Jak podała w czwartek policja, do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w niedzielę wieczorem w mieszkaniu przy ul. Kalwaryjskiej w Piekarach Śląskich. Dyżurny tamtejszej jednostki otrzymał zgłoszenie o awanturze i znajdującej się w mieszkaniu kobiecie, która potrzebuje pomocy.

Skierowany na miejsce patrol dzielnicowych musiał użyć siły, by wejść do mieszkania. „Mundurowi po wejściu do środka znaleźli leżącą na podłodze kobietę, która nie dawała oznak życia. Natychmiast powiadomili pogotowie ratunkowe, jednak lekarz, który przyjechał na miejsce, mógł już tylko potwierdzić, że nie żyje” – relacjonuje komenda.

Jak ustalili śledczy, podczas zakrapianego alkoholem spotkania pomiędzy 41-latkiem a jego matką doszło do awantury, w wyniku której mężczyzna śmiertelnie pobił kobietę. Policjanci zatrzymali syna zmarłej, a także innego mężczyznę oraz kobietę.

„41-letni sprawca usłyszał zarzut zabójstwa, za które grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi on w areszcie. 54-letniemu mężczyźnie i 52-letniej kobiecie, którzy usłyszeli zarzuty nieudzielenia pomocy 66-latce, zostali objęci policyjnym dozorem. Za to grozi im kara do 3 lat więzienia” – podali policjanci.

Leave a Reply