Siły rosyjskie wystrzeliły w kierunku Ukrainy około 70 rakiet. „To rekordowa liczba” [VIDEO]

W sobotę wojska rosyjskie wystrzeliły w kierunku Ukrainy około 70 rakiet, z których większość została zestrzelona przez armię ukraińską - podała w niedzielę Ukraińska Prawda, powołując się na rosyjski portal śledczy Insider.

Siły rosyjskie wystrzeliły w kierunku Ukrainy około 70 rakiet. "To rekordowa liczba" [VIDEO]

W sobotę wojska rosyjskie wystrzeliły w kierunku Ukrainy około 70 rakiet, z których większość została zestrzelona przez armię ukraińską – podała w niedzielę Ukraińska Prawda, powołując się na rosyjski portal śledczy Insider.

Zdaniem dziennikarzy portalu siły rosyjskie wystrzeliły jednocześnie 52 pociski rakietowe z okrętów Floty Czarnomorskiej oraz co najmniej 18 – z terytorium Białorusi. „To rekordowa liczba pocisków, które Rosja wystrzeliła jednocześnie” – podano.

Dodano, że ukraińskie siły obrony przeciwlotniczej zestrzeliły większość z nich, jednak osiem pocisków dotarło do celu.

Insider oszacował, że całkowity koszt produkcji wystrzelonych w sobotę rakiet wynosi 340 mln dolarów. Po doliczeniu kosztów ich transportu kwota ta – zdaniem dziennikarzy – sięga nawet 500 mln USD.

Wojska rosyjskie w ciągu nocy 15 razy ostrzelały Charków

Wcześniej szef obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow poinformował, że „tej nocy w Charkowie trwały ostrzały. Okupanci ok. 15 razy atakowali z broni dalekiego zasięgu”. Dodał, że służby ratownicze wyjeżdżały w nocy, by gasić pożary spowodowane ostrzałami.

Syniehubow podkreślił, że w rejonie Iziumu siły ukraińskiej obrony przeciwlotniczej zniszczyły rosyjski samolot Su-34. Zapewnił, że armia ukraińska utrzymuje obronę.

Su-34 (w kodzie NATO Fullback) to dwusilnikowy naddźwiękowy taktyczny bombowiec najnowszej generacji, skonstruowany na bazie myśliwca Su-27.

O tym, że wojska rosyjskie koncentrują się teraz na wschodzie Ukrainy, na terenach przylegających do separatystycznych republik w Donbasie, powiadomiło w niedzielę brytyjskie ministerstwo obrony w swojej ocenie obecnej sytuacji na froncie.

Rosjanie używają nowego zdalnego systemu minowania

Agencja Ukrinform, powołując się na portal Armyinform.co.ua, poinformowała dziś, że wojska rosyjskie stosują na Ukrainie nowy system zdalnego minowania.

Jak dodano, system ten został po raz pierwszy zaprezentowany w ubiegłym roku. Umożliwia on zdalne umieszczanie min na dystansie od 5 do 15 km. Wystrzeliwane pociski nie wybuchają, lecz rozmieszczają wiele min według zaprogramowanego schematu.

3 KOMENTARZE

  1. Sabotujcie russkie i bialorusskie tiry! Zrywajcie tablice rejestracyjne, przecinajcie przewody, przebijajcie opony, zapryskajcie pianka tlumik i dolot, spuszczajcie paliwo i oleje, a jeślki jest to transport broni to spalcie takiego tira!

  2. Sabotujcie russkie i bialorusskie tiry! Zrywajcie tablice rejestracyjne i plomby celne, spuszczajcie plyny, zapiankowujcie tlumiki i doloty, tnijcie przewody i plandeki, przebijajcie opony, a jesli tir wiezie bron to go spalcie! Jebac putina! Chwala Ukainie!

  3. Sabotujcie russkie i bialorusskie tiry! Zrywajcie tablice rejestracyjne i plomby celne, przecinajcie przewody, zapiankujcie tlumik, spuszczajcie plyny, przebijajcie opony, a jak to transport broni to go spalcie!

Leave a Reply