Siły powietrzne Ukrainy zestrzeliły trzy rosyjskie śmigłowce

Ukraińska armia zestrzeliła w sobotę trzy rosyjskie śmigłowce - podało dowództwo Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Siły powietrzne Ukrainy zestrzeliły trzy rosyjskie śmigłowce

Ukraińska armia zestrzeliła w sobotę trzy rosyjskie śmigłowce – podało dowództwo Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy.

„W sobotę 19 marca wróg znacznie zmniejszył swoją obecność na ukraińskim niebie. Nasza obrona przeciwlotnicza zestrzeliła dziś trzy śmigłowce rosyjskich faszystów, ale dzienny plan usuwania rasistów powietrznych nie został zrealizowany!” – podał sztab, cytowany przez „Ukraińską Prawdę”.

W komunikacie dowództwa sił powietrznych dodano, że nowoczesne systemy obrony przeciwlotniczej, które Ukraina ma nadzieję dostać do sojuszników, przyczynią się do realizacji „dziennego planu niszczenia wroga”.

„Dziś siły powietrzne z powodzeniem biją okupantów bronią z lat 80., a rasiści używają przeciwko nam najnowszej broni – pocisków hipersonicznych i samolotów, które znacznie przewyższają nasze możliwości liczebnie i bojowo. Sytuacja może się zmienić radykalnie, kiedy będziemy używali nowoczesnego sprzętu od partnerów i zamkniemy niebo przed rasistowskim terroryzmem” – napisano w komunikacie.

Leave a Reply