Silny wiatr w całym kraju. Obowiązują ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia

W niedzielę Polska będzie pod wpływem rozległego niżu, który w ciągu dnia będzie przemieszczał się z zachodu na wschód - powiedział Michał Jaworski, synoptyk IMGW. W całym kraju będą obowiązywały ostrzeżenia drugiego lub trzeciego stopnia przed silnym wiatrem.

Silny wiatr w całym kraju. Obowiązują ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia

W niedzielę Polska będzie pod wpływem rozległego niżu, który w ciągu dnia będzie przemieszczał się z zachodu na wschód – powiedział Michał Jaworski, synoptyk IMGW. W całym kraju będą obowiązywały ostrzeżenia drugiego lub trzeciego stopnia przed silnym wiatrem.

Jak powiedział Michał Jaworski, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę należy spodziewać się kontynuacji wietrznej pogody. W ciągu dnia od zachodu wiatr zacznie słabnąć.

„W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami na zachodzie kraju. Prognozujemy przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od jednego stopnia Celsjusza na krańcach wschodnich, 3-4 stopni w dzielnicach centralnych do 7 stopni na krańcach zachodnich” – powiedział Jaworski.

W całym kraju w niedzielę obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Na Wybrzeżu są to ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia. Na południu województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne.

Leave a Reply