Silny wiatr nad Mazowszem. Betonowy mur zawalił się na kobietę

Ponad 800 razy interweniowali do godz. 21 strażacy w związku z silnym wiatrem na terenie województwa mazowieckiego - poinformował bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. Najwięcej interwencyj było w Warszawie, gdzie ranne zostały dwie kobiety. Na jedną z nich zawalił się mur.

Silny wiatr nad Mazowszem. Betonowy mur zawalił się na kobietę

Ponad 800 razy interweniowali do godz. 21 strażacy w związku z silnym wiatrem na terenie województwa mazowieckiego – poinformował bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. Najwięcej interwencyj było w Warszawie, gdzie ranne zostały dwie kobiety. Na jedną z nich zawalił się mur.

Z danych przekazanych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że w czwartek do godz. 21 strażacy na terenie województwa interweniowali ponad 800 razy w związku z silnym wiatrem. Najwięcej zdarzeń zanotowano w Warszawie – 128, a także w powiatach: wołomińskim – 56, legionowskim – 51 i warszawskim zachodnim – 48.

Strażacy w związku z pogodą interweniowali także w powiecie grodziskim – 47 razy, płockim – 44, ostrołęckim – 39, mińskim – 34, ciechanowskim – 33. W Ostrołęce odnotowano 36 interwencji, w Gostyninie – 39, Żurominie – 29, Pruszkowie – 27, Płocku – 26, Piasecznie – 24, Sochaczewie – 23, Mławie – 22, Żyrardowie – 22, Grójcu – 18, Makowie – 16, Przasnyszu – 14, Nowym Dworze Maz. – 12, i po 11 interwencji w Pułtusku i Węgrowie.

W Warszawie poszkodowane zostały dwie kobiety

Jak powiedział mł. kpt. Michał Skrzypa z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie, wskutek silnego wiatru w Warszawie poszkodowane zostały dwie kobiety. Jedna z nich została przygnieciona murowanym ogrodzeniem na ul. Młocińskiej; na drugą przewrócił się znak drogowy przy ul. Foksal. Poza tymi zdarzenia większość interwencji dotyczyło połamanych drzew, naderwanych dachów i spadających kawałków tynku.

W związku z silnym wiatrem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia. Na Mazowszu ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują obecnie na północy i północnym zachodzie, natomiast na południu i południowym wschodzie obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne.

Leave a Reply