Silne wichury w całym kraju. Ponad 105 tys. odbiorców nie ma prądu

Bez prądu pozostaje ponad 105 tys. odbiorców w całym kraju, najwięcej w woj. zachodniopomorskim i mazowieckim - poinformował w niedzielę wieczorem rzecznik Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Damian Duda. Spółki energetyczne podają, że ich ekipy ciągle pracują nad usuwaniem awarii.

Silne wichury w całym kraju. Ponad 105 tys. odbiorców nie ma prądu

Bez prądu pozostaje ponad 105 tys. odbiorców w całym kraju, najwięcej w woj. zachodniopomorskim i mazowieckim – poinformował w niedzielę wieczorem rzecznik Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Damian Duda. Spółki energetyczne podają, że ich ekipy ciągle pracują nad usuwaniem awarii.

Według danych udostępnionych przez rzecznika RCB na Twitterze, bez prądu jest 105 639 gospodarstw domowych (stan na godz. 21). Najwięcej odbiorców bez prądu pozostaje w woj. zachodniopomorskim – ok. 33 tys., mazowieckim – ok. 29 tys. i wielkopolskim – ok. 12 tys.

Ok. 21 godz. PGE Dystrybucja podała, że nadal 62 tys. odbiorców nie ma prądu, a ekipy pogotowia energetycznego spółki ciągle pracują. Firma podkreśliła, że w najtrudniejszym momencie, w sobotę o godz. 15, bez zasilania było ponad 500 tys. odbiorców PGE Dystrybucja, do tej pory udało się więc przywrócić zasilanie do ponad 450 tys. gospodarstw domowych.

Z informacji na stronie Energa Operator wynika, że bez prądu jest 36 tys. odbiorców (stan na godz. 21).

Na obszarze obsługiwanym przez Eneę Operator w krytycznym momencie bez dostaw energii elektrycznej było 600 tys. odbiorców, czyli jedna czwarta wszystkich klientów spółki – podała Enea w komunikacie. Bez zasilania pozostawało prawie 4000 miejscowości. Do południa w niedzielę przywrócono dostawy energii elektrycznej do ponad 2300 miejscowości; bez dostaw nadal pozostawało 1670 miejscowości.

Również Tauron Dystrybucja podaje na swojej stronie, że brygady pogotowia energetycznego i służby techniczne intensywnie pracują nad przywróceniem zasilania do klientów.

Rzecznik RCB przekazał też, że w niedzielę PKP odnotowały 51 zdarzeń spowodowanych silnym wiatrem, opóźnionych było 114 pociągów pasażerskich, odwołano – 63.

Leave a Reply