Siergiej Ławrow: Ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego jest realne

Ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego obecnie jest realne i nie można go lekceważyć - powiedział w poniedziałek minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, cytowany przez agencję Reuters. Dodał, że Moskwa opowiada się za zmniejszeniem tego zagrożenia.

Siergiej Ławrow, Fot. PAP/Abaca/AA/ABACA
Siergiej Ławrow, Fot. PAP/Abaca/AA/ABACA

Ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego obecnie jest realne i nie można go lekceważyć – powiedział w poniedziałek minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, cytowany przez agencję Reuters. Dodał, że Moskwa opowiada się za zmniejszeniem tego zagrożenia.

„Obecnie ryzyko jest znaczne – powiedział Ławrow – Nie chciałbym sztucznie go wyolbrzymiać, choć wielu by tego chciało, ale niebezpieczeństwo jest poważne, realne i nie wolno nam go lekceważyć”.

Portal Ukraińska Prawda przypomina, że w piątek podsekretarz stanu USA Victoria Nuland stwierdziła, że Stany Zjednoczone nie wykluczają użycia broni jądrowej przez Rosję, dlatego ostrzegają prezydenta Rosji Władimira Putina, że ten krok będzie miał dla niego i Rosji absolutnie katastrofalne skutki.

Ukraińska Prawda pisze, że w wywiadzie dla rosyjskiej państwowej telewizjiŁawrow zasugerował także, iż wojna rosyjsko-ukraińska zakończy się prawdopodobnie podpisaniem porozumienia, ale wszystko będzie zależało od przebiegu działań wojennych.

„Jak w każdej sytuacji użycia sił zbrojnych, oczywiście wszystko skończy się porozumieniem, ale jego parametry zostaną określone przez kolejne etapy działań wojennych. To rzeczywistość uwarunkuje to porozumienie” – powiedział Ławrow.

Leave a Reply