Setki osób protestowało przed bankiem w Kabulu, bo nie mogą wypłacić pieniędzy [VIDEO]

Setki niemogących wypłacić gotówki mieszkańców Afganistanu, gdzie w połowie sierpnia władzę przejęli talibowie, protestowali w sobotę przed jednym z kabulskich banków

Setki osób protestowało przed bankiem w Kabulu, bo nie mogą wypłacić pieniędzy [VIDEO]

Setki osób protestowało przed bankiem w Kabulu, bo nie mogą wypłacić pieniędzy [VIDEO]

Setki niemogących wypłacić gotówki mieszkańców Afganistanu, gdzie w połowie sierpnia władzę przejęli talibowie, protestowali w sobotę przed jednym z kabulskich banków.

etki niemogących wypłacić gotówki mieszkańców Afganistanu, gdzie w połowie sierpnia władzę przejęli talibowie, protestowali w sobotę przed jednym z kabulskich banków – informuje telewizja Al-Dżazira. Chociaż trzy dni temu w Kabulu banki ponownie otwarto, nie wypłacają one pieniędzy i przed bankomatami tworzą się długie kolejki.

Wśród protestujących jest wielu pracowników sektora publicznego, którzy domagają się wypłaty swoich pensji; niektórzy z nich nie otrzymywali wynagrodzenia przez ostatnie trzy do sześciu miesięcy – relacjonuje katarska stacja.

Dobowy limit wypłat z bankomatów ograniczono do równowartości około 200 dolarów, w efekcie przed maszynami tworzą się długie kolejki – dodaje stacja.

W środę banki w Kabulu zostały otwarte pierwszy raz od przejęcia władzy w Afganistanie przez talibów w połowie sierpnia. Zmiana władzy odcięła Afganistan od zagranicznego finansowania. Zdeponowane za granicą rezerwy afgańskiego banku centralnego zostały zamrożone, wstrzymano wypłaty w ramach programów prowadzonych przez Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Afganistan cierpi na brak dolarów w gotówce, lokalna waluta traci na wartości, rośnie inflacja.

1 KOMENTARZ

  1. Ostrzegam : u nas też talibowie przejęli władzę i zamordyzm powszechny wprowadzają, szczują Polaków przeciw sobie, do restauracji jesienią nie wejdziesz a w perspektywie: getta dla opornych przyjęcia okaleczającego preparatu genowego. W każdej chwili może w Polsce być tak jak w Kabulu pod bankami i na lotnisku. Trzymanie pieniędzy w tzw. bankach jest wysoce ryzykowne!!!

Leave a Reply