Setki ludzi w Holandii poszukiwały zaginionego 9-latka. Odnaleziono ciało dziecka

Po czterech dniach poszukiwań z udziałem setek osób w sobotę wolontariusze odnaleźli ciało zaginionego 9-letniego chłopca Gino w mieście Geleen na południu Holandii. Biuro rzecznika policji w Maastricht informuje, że zatrzymano 22-letniego mężczyznę podejrzanego o uprowadzenie dziecka.

Dziewięciolatek zaginął w środę wieczorem w Kerkrade w południowej Holandii. Fot. PAP/EPA/SEM VAN DER WAL (zdjęcie ilustracyjne)
Dziewięciolatek zaginął w środę wieczorem w Kerkrade w południowej Holandii. Fot. PAP/EPA/SEM VAN DER WAL (zdjęcie ilustracyjne)

Po czterech dniach poszukiwań z udziałem setek osób w sobotę wolontariusze odnaleźli ciało zaginionego 9-letniego chłopca Gino w mieście Geleen na południu Holandii. Biuro rzecznika policji w Maastricht informuje, że zatrzymano 22-letniego mężczyznępodejrzanego o uprowadzenie dziecka.

Sprawa zaginięcia chłopca poruszyła media w krajach Beneluksu. Dziewięciolatek zaginął w środę wieczorem w Kerkrade w południowej Holandii. Ostatnim razem widziano go grającego w piłkę z innymi dziećmi i dorosłym mężczyzną.

W poszukiwanie Gino zaangażowały się media, a gdy policja ogłosiła tzw. bursztynowy alarm, stosowany w sytuacji, gdy dziecko znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, do akcji włączyły się setki wolontariuszy.

W sobotę rano znaleźli oni ciało dziecka. „To straszne, liczyliśmy, że znajdziemy chłopca żywego” – powiedziała cytowana przez dziennik „De Telegraaf” kobieta, która znalazła zwłoki.

Policja poinformowała, że w nocy z piątku na sobotę zatrzymany został 22-letni mieszkaniec Geleen podejrzany o porwanie Gino. „Mężczyzna nie przyznaje się do winy” – poinformowało biuro rzecznika policji w Maastricht.

Leave a Reply