Serwis NaszaKlasa.pl zostanie zamknięty. Ktokolwiek jeszcze o nim pamięta?

Za dwa miesiące jeden z pierwszych serwisów społecznościowych w Polsce, czyli serwis NaszaKlasa.pl zostanie zamknięty. "Polski Facebook" powstał w 2006 roku i był bardzo popularny wśród Polaków w pierwszej dekadzie XXI wieku.

Serwis NaszaKlasa.pl zostanie zamknięty. Ktokolwiek jeszcze o nim pamięta?

Za dwa miesiące jeden z pierwszych serwisów społecznościowych w Polsce, czyli serwis NaszaKlasa.pl zostanie zamknięty. “Polski Facebook” powstał w 2006 roku i był bardzo popularny wśród Polaków w pierwszej dekadzie XXI wieku.

W czwartek administrator NK.pl, czyli Ringier Axel Springer Polska ogłosił, że za dwa miesiące serwis zostanie zamknięty. Serwis będzie działał do 27 lipca. Od dzisiaj nie można już założyć nowego konta w serwisie. Użytkownicy, którzy mają wykupione dodatkowe usługi płatne NK.pl mogą z nich korzystać jeszcze dwa miesiące, ale też złożyć wniosek o zwrot środków za niewykorzystanie płatnych usług. Ponadto niektóre gry dostępne w ramach NK.pl będą mogły być kontynuowane z zachowaniem stanu gry w innym serwisie spółki.

Użytkownicy NK.pl nie muszą martwić się również o swoje dane i zdjęcie, jeśli już nie korzystają z serwisu, ale nie usunęli konta. RASP informuje, że wraz z zamknięciem NK.pl dane osobowe użytkowników serwisu zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. “Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia NK.pl o kilka miesięcy. Wyjątek stanowić może przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postępowań (w tym o zwrot środków z usług płatnych)” – czytamy w oświadczeniu spółki w tej sprawie.

WAŻNE! Wyciekło najnowsze nagranie! Informator zaczął sypać: Facebook cenzuruje fakty dotyczące szczepionek! [VIDEO]

Facebook bardziej atrakcyjny

Portal NaszaKlasa.pl stworzyli czterej studenci informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego – Maciej Popowicz, Paweł Olchawa, Michał Bartoszkiewicz i Łukasz Adziński w listopadzie 2006 roku. Jak przypominają media, serwis zaczął przyciągać przed ekrany komputerów miliony Polek i Polaków. Na początku Nasza Klasa miała łączyć starych znajomych i umożliwiać im wymianę wiadomości, ale także umawianie się na spotkania klasowe po latach, co w owym czasie było bardzo popularne.

Do niemal końca pierwszej dekady XXI wieku Nasza Klasa nie miała konkurencji. Facebook nie był w Polsce aż tak popularny, co jednak się zaczęło zmieniać i to Facebook właśnie stał się tym “bardziej atrakcyjnym” serwisem społecznościowym w polskim internecie – zaznaczają media. NaszKlasa.pl próbowała wtedy zmienić wygląd i nazwę, aby przyciągnąć użytkowników i nie tracić obecnych. W 2010 roku stała się serwisem o nazwie NK.pl. Media zauważają, że to nie pomogło. Serwis nie wrócił już do czasów świetności z okresu powstania. Jednak dla bardzo wielu Polaków pozostanie tym serwisem, który wprowadził ich w świat mediów społecznościowych.

Prezes UODO pyta Facebooka o wyciek danych osobowych polskich obywateli [VIDEO]

Leave a Reply