Seks za prawo pobytu – śledztwo w Turynie

W Turynie na północy Włoch trwa śledztwo w sprawie procederu wymuszania usług seksualnych i łapówek w zamian za pozwolenie na pobyt w kraju - informują media z Piemontu. Wśród dziewięciu aresztowanych osób jest dwóch policjantów. Jeden z nich postanowił współpracować ze śledczymi - podał dziennik "La Repubblica" po jego przesłuchaniu.

Zdjęcie ilustracyjne, kobieta i mężczyzna, Fot. PAP
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. PAP

W Turynie na północy Włoch trwa śledztwo w sprawie procederu wymuszania usług seksualnych i łapówek w zamian za pozwolenie na pobyt w kraju – informują media z Piemontu. Wśród dziewięciu aresztowanych osób jest dwóch policjantów. Jeden z nich postanowił współpracować ze śledczymi – podał dziennik „La Repubblica” po jego przesłuchaniu.

Według śledczych w biurze do spraw imigracji w komendzie policji w Turynie grasowała grupa przestępcza, złożona z obywateli włoskich i cudzoziemców. Uruchomili oni system, w którym niektóre pozwolenia na pobyt we Włoszech były wydawane lub odnawiane szybciej w zamian za łapówki lub usługi seksualne jednej z kobiet, z których korzystał aresztowany policjant.

Do aresztu razem z dwoma funkcjonariuszami trafili pochodzący z Afganistanu mediator oraz sześciu pośredników: obywatele Chin, Maroka, Albanii i Pakistanu. Objętych śledztwem jest też 15 innych osób.

Dochodzenie rozszerza się, także dzięki zeznaniom jednego z policjantów – zaznaczyła „La Repubblica” w turyńskim dodatku.

Leave a Reply