Ścigaj i Kołakowski będą współpracować z Porozumieniem, ale nie zostali członkami partii

Posłowie niezrzeszeni: była posłanka Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj i były poseł PiS Lech Kołakowski zaczynają współpracę z Porozumieniem Jarosława Gowina. Zastępca rzecznika partii Jan Strzeżek podkreślił, że nie zostali oni członkami partii, ale będą ściśle współpracować.

Posłowie niezrzeszeni: była posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj i były poseł PiS Lech Kołakowski zaczynają współpracę z Porozumieniem Jarosława Gowina. Zastępca rzecznika partii Jan Strzeżek podkreślił, że nie zostali oni członkami partii, ale będą ściśle współpracować.

Ścigaj i Kołakowski byli gośćmi sobotniej konwencji Porozumienia.

„Agnieszka Ścigaj i Lech Kołakowski dołączyli do wspólnoty Porozumienia, ale nie zostali członkami partii. Teraz zarówno Agnieszka Ścigaj, jak i Lech Kołakowski będą z nami ściśle współpracować w Sejmie. Bardzo doceniamy ich gigantyczne doświadczenie i zaangażowanie” – powiedział PAP zastępca rzecznika Porozumienia Jan Strzeżek.

Spośród członków Porozumienia mandat poselski w Sejmie obecnej kadencji uzyskało 18 posłów, jednak szeregi ugrupowania we wrześniu 2020 r. opuściła Jadwiga Emilewicz. Następnie w wyniku konfliktu w partii dotyczącego kierownictwa ugrupowania usunięci zostali: Kamil Bortniczuk, Jacek Żalek, Michał Cieślak i Włodzimierz Tomaszewski. Jednocześnie wszyscy wykluczeni z Porozumienia uznają, że decyzje były bezprawne, a właściwym p.o. prezesa partii określają Adama Bielana.

Hotele i gastronomia otwarte tylko dla zaszczepionych? „Należy to rozważyć”

21 marca 2021 r. do partii dołączyła posłanka Monika Pawłowska, dotychczas członkini Wiosny i wiceprzewodnicząca KKP Lewicy. Nie wstąpiła do klubu PiS w Sejmie, zostając posłanką niezrzeszoną.

Agnieszka Ścigaj i Lech Kołakowski podczas sobotniej konwencji rozpoczęli współpracę z Porozumieniem, jednak nie wstąpili ani do klubu PiS, ani do Porozumienia jako partii.

Zarówno Ścigaj, jak i Kołakowski mają głosować w Sejmie zgodnie z Porozumieniem

Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł w Porozumieniu, zarówno Ścigaj, jak i Kołakowski mają głosować w Sejmie zgodnie z Porozumieniem. Posłowie – jak donosi PAP – zobowiązali się, że w każdym głosowaniu będą głosować tak, jak partia Jarosława Gowina. Dotyczy to zarówno głosowania zgodnie ze Zjednoczoną Prawicą, jak i wówczas, gdy Porozumienie zdecyduje się głosować inaczej niż koalicjanci z PiS i Solidarnej Polski.

Bielan: Gowin nie ma prawa do zwoływania ciał statutowych. Apeluję do niego, by się uspokoił

Sobotnia konwencja Porozumienia miała charakter programowy. Wystąpili podczas niej oprócz lidera – wicepremiera Jarosława Gowina, także ministrowie i posłowie partii, którzy prezentowali pomysły ugrupowania w takich obszarach, jak ochrona zdrowia, mieszkalnictwo, klimat i ochrona środowiska. Podczas konwencji zapowiedziano również kolejne konwencje tematyczne oraz kongres programowy, który ma się odbyć pod koniec maja w Warszawie.

Konfederacja o „podziemiu lekarskim” [VIDEO]

Leave a Reply