Sawicki z PSL chce koalicji z PiS. Kosiniak: Użył on swego rodzaju prowokacji

Jest to prowokacja, która pokazuje, że PiS jest uzależniony od Zbigniewa Ziobry. Nie jest zdolny pozbyć się radykałów i nie jest zdolny odrzucić kierunku zderzenia z UE i Stanami Zjednoczonymi - podkreślił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o wypowiedź posła Sawickiego o ew. współrządzeniu z PiS

Sawicki z PSL chce koalicji z PiS. Kosiniak: Użył on swego rodzaju prowokacji

Jest to prowokacja, która pokazuje, że PiS jest uzależniony od Zbigniewa Ziobry. Nie jest zdolny pozbyć się radykałów i nie jest zdolny odrzucić kierunku zderzenia z UE i Stanami Zjednoczonymi – podkreślił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o wypowiedź posła Sawickiego o ew. współrządzeniu z PiS

Poseł Marek Sawicki (PSL) pytany w czwartek w Polskim Radiu 24 o ewentualne współrządzenie PSL z PiS odparł, że widzi taką możliwość, ale „trzeba wyrzucić (ze Zjednoczonej Prawicy) ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę i Solidarną Polskę”.

Zdaniem Sawickiego warto namawiać Polskie Stronnictwo Ludowe na czasowe wsparcie premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, „żeby pozbyć się szkodnictwa”, jakim w jego ocenie jest Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska, „i otworzyć drogę do środków unijnych”.

Kosiniak-Kamysz pytany w czwartek wieczorem w Polsat News o tę wypowiedź posła Sawickiego ocenił, że użył on „swego rodzaju prowokacji”. „Po pierwsze Polskie Stronnictwo Ludowe to partia demokratyczna, w przeciwieństwie do większości partii w Polsce, gdzie demokracja jest na zewnątrz, a wewnątrz jest już jej mniej. U nas jest i wewnątrz i na zewnątrz” – powiedział lider PSL.

Druga rzecz, że jest to prowokacja, która też pokazuje, że PiS jest uzależniony od Zbigniewa Ziobry. Że PiS nie jest zdolny pozbyć się radykałów i nie jest zdolny odrzucić tego kierunku zderzenia z Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi. I też skłócania nas ze wszystkimi, wszędzie gdzie to jest możliwe. I to jest bardzo niedobra sytuacja dla strategii bezpieczeństwa Polski i jej rozwoju” – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Leave a Reply