UK: Nowy minister zdrowia Sajid Javid poszedł po rozum do głowy? Przyznał, że musimy nauczyć się akceptować COVID-19, jak grypę.

Zmiana stanowiska w sprawie podejścia do morderczego wirusa? Minister zdrowia Wielkiej Brytanii Sajid Javid chce, by Brytyjczycy przywykli do COVID-19, jak do wirusa grypy. Przyznał, że zdaje sobie sprawę, że lockdown wpłynął na stan psychiczny wielu Brytyjczyków i spowodował wzrost przemocy domowej.

UK: Nowy minister zdrowia Sajid Javid poszedł po rozum do głowy? Przyznał, że musimy nauczyć się akceptować COVID-19, jak grypę.

Zmiana stanowiska w sprawie podejścia do morderczego wirusa? Minister zdrowia Wielkiej Brytanii Sajid Javid chce, by Brytyjczycy przywykli do COVID-19, jak do wirusa grypy. Przyznał, że zdaje sobie sprawę, że lockdown wpłynął na stan psychiczny wielu Brytyjczyków i spowodował wzrost przemocy domowej.

W niedzielnym przekazie mailowym na rządowej stronie gov.uk nowy minister zdrowia Sajid Javid podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnośnie walki z COVID-19. Ku zdumieniu wielu komentatorów sceny politycznej, jak i obserwatorów sytuacji związanej z walką z wirusem, powiedział, że Brytyjczycy muszą się przyzwyczaić do obecności koronawirusa.

Sajid Javid napisał w niedzielę w mailu: „Musimy być szczerzy wobec ludzi, że nie możemy wyeliminować COVID-19. Będziemy musieli nauczyć się akceptować istnienie COVID-19 i znaleźć sposoby radzenia sobie z nim, tak, jak z grypą”. Przyznał, że zdaje sobie sprawę, że lockdown wpłynął na stan psychiczny wielu Brytyjczyków i spowodował wzrost przemocy domowej.

WAŻNE! UK: Rządowy raport ujawnia, że zaszczepieni na COVID-19 ponad trzykrotnie bardziej narażeni na śmierć z powodu wariantu Delta, niż nieszczepieni!

„Musimy również jasno powiedzieć, że liczba przypadków będzie znacznie rosła. Wiem, że wiele osób będzie ostrożnych w łagodzeniu ograniczeń – to całkowicie zrozumiałe. Ale żadna data, którą wybierzemy, nigdy nie będzie bez ryzyka, więc musimy podjąć szeroki i zrównoważony na to pogląd. Będziemy musieli nauczyć się akceptować istnienie COVID-19 i znaleźć sposoby radzenia sobie z nim – tak, jak z grypą”.

Sajid Javid został mianowany Sekretarzem Stanu ds. Zdrowia i Opieki Społecznej 26 czerwca 2021r. Wcześniej był kanclerzem skarbu państwa od 24 lipca 2019r. do 13 lutego 2020r.

Był ministrem spraw wewnętrznych od 30 kwietnia 2018r. do 24 lipca 2019r. Był również sekretarzem Stanu ds. Mieszkalnictwa, Społeczności i Samorządu Terytorialnego od 8 stycznia 2018r. do 29 kwietnia 2018r. Funkcję Sekretarza Stanu ds. Mieszkalnictwa i Samorządu Terytorialnego pełnił od lipca 2016r. do stycznia 2018r.

To nie koniec CV obecnego ministra zdrowia. Sajid Javid pełnił funkcję Sekretarza Stanu ds. Biznesu, Innowacji i Umiejętności od maja 2015r. do lipca 2016r. Od kwietnia 2014r. do maja 2015r., był sekretarzem stanu ds. kultury, mediów i sportu, a wcześniej był jednocześnie sekretarzem ds. ekonomicznych i finansowych w Ministerstwie Skarbu. Był członkiem Komisji ds. Pracy i Emerytur od czerwca do listopada 2010r. W 2010r. został wybrany konserwatywnym posłem z Bromsgrove.

Zastąpił na fotelu ministra zdrowia nieprzestrzegającego restrykcji sanitarnych oraz moralności Matta Hancocka, który potajemnie spotykał się z pracownicą ministerstwa, łamiąc zasady dystansu społecznego. Matt Hancock ustąpił miejsca Sajid Javid w momencie wycieku sex skandalu.

Obecny minister zdrowia przyznał, że ograniczenia doprowadziły do ​​„nagromadzenia ogromnych „wybiórczych” zaległości – kontroli, wizyt i leczenia wszystkich mniej pilnych, ale często równie ważnych problemów zdrowotnych”.

„Chwilę po tym, jak w zeszłą sobotę wieczorem premier zadzwonił z prośbą, bym został sekretarzem ds. zdrowia i opieki społecznej, rozmawiałem z moją nastoletnią córką w kuchni” – pisze w mailu Javid.

„Nie będziesz miał wtedy wiele do załatwienia, tato – powiedziała sarkastycznie.

Spędziłem ostatni rok pracując z Uniwersytetem Harvarda nad tym, jak rządy mogą uczyć się na tej pandemii i być lepiej przygotowanym na przyszłe wyzwania, teraz to ja mam do czynienia z tak wieloma trudnymi wyborami.

Czuję zarówno wielką odpowiedzialność, jak i pilność, która wiąże się z tą pracą.

Wśród niekończących się notatek politycznych i mnóstwa danych dostrzegam dwa bezpośrednie wyzwania. Pierwszy to sposób, w jaki przywracamy nasze wolności i uczymy się żyć z koronawirusem (COVID-19). Drugim jest uporanie się z zaległościami NHS – coś, o czym wiemy, że będzie znacznie gorzej, zanim zrobi się lepiej.

Jesteśmy na dobrej drodze do 19 lipca i musimy szczerze powiedzieć ludziom, że nie możemy wyeliminować COVID-19.

UK: Covidowa zagłada na jesień? Rząd przygotowuje magazyny na potężną nadwyżkę zgonów!

Musimy również jasno powiedzieć, że liczba przypadków będzie znacznie rosła. Wiem, że wiele osób będzie ostrożnych w łagodzeniu ograniczeń – to całkowicie zrozumiałe. Ale żadna data, którą wybierzemy, nigdy nie obejdzie się bez ryzyka, więc musimy przyjąć szeroki i zrównoważony na to pogląd. Będziemy musieli nauczyć się akceptować istnienie COVID-19 i znaleźć sposoby radzenia sobie z nim – tak jak robimy to już z grypą.

Ekonomiczne argumenty przemawiające za otwarciem państwa są dobrze znane, ale dla mnie argumenty zdrowotne są równie przekonujące. Pandemia uderzyła w niektóre grupy nieproporcjonalnie mocno.

Zasady, które musieliśmy wprowadzić, spowodowały szokujący wzrost przemocy domowej i straszliwy wpływ na zdrowie psychiczne wielu osób. Cały postęp, jaki osiągnęliśmy, jest zasługą poświęcenia Brytyjczyków – i naszego fenomenalnego programu szczepień.

Najnowsze dane z Urzędu Statystyk Krajowych pokazują, że 8 na 10 dorosłych w Wielkiej Brytanii ma przeciwciała COVID-19, które pomagają organizmowi w walce z chorobą. Konsekwencje tego są ogromne.

Zawsze istnieje możliwość, że będziemy mieli do czynienia z niebezpiecznymi nowymi wariantami, które przechytrzą szczepionkę, ale zachęcam wszystkich do zaszczepienia się teraz, jeśli jeszcze tego nie zrobili. To największy pojedynczy wkład, jaki możesz wnieść w ten krajowy wysiłek.

Mamy wiele innych kluczowych wyzwań zdrowotnych, z którymi musimy się zmierzyć. Chroniliśmy NHS, aby mieć pewność, że będzie tam miejsce dla wszystkich, którzy potrzebują opieki.

Kroki, które podjęliśmy, uratowały niezliczone życia, ale także doprowadziły do ​​nagromadzenia ogromnej „wybiórczej” zaległości – kontroli, wizyt i leczenia wszystkich mniej pilnych, ale często równie ważnych problemów zdrowotnych.

Szacujemy, że z powodu pandemii o 7 milionów osób mniej niż normalnie zgłosiło się do opieki zdrowotnej. Nawet jeśli tylko część z tego powróci, zobaczymy ogromną presję na NHS.

Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, zbudować lepszy NHS i rozładować zaległości, musimy opierać się na zmianach, które wszyscy przyjęliśmy podczas pandemii, takich jak wykorzystanie numeru 111 w NHS do kierowania pacjentów do najbardziej odpowiedniego miejsca w celu uzyskania opieki, rozszerzając zakres korzystania z naszych aptek i zachęcania większej liczby osób do korzystania z aplikacji NHS.

Musimy to wszystko wdrażać i jeszcze więcej.

Podoba Ci się, co robi Paradyzja.com? 
Pomóż nam dotrzeć do innych: 
Skomentuj / Udostępnij 
Polub / Subskrybuj
Dziękujemy

Oczywiście, jeśli źle się czujesz, musisz się zgłosić do lekarza. NHS jest zawsze do Twojej dyspozycji – a teraz też na wiele różnych sposobów.

Mamy rekordowe poziomy finansowania NHS. W marcu przeznaczyliśmy kolejne 7 miliardów funtów – w tym 1 miliard na rozpoczęcie radzenia sobie z planowymi zaległościami i około 500 milionów funtów na usługi w zakresie zdrowia psychicznego i inwestycje w personel.

Zatrudniamy o wiele więcej utalentowanych pracowników. Mamy rekordową liczbę zatrudnionych w NHS. Od marca zeszłego roku ponad jest o 58 300 więcej pracowników w szpitalach i pozaszpitalnych służbach zdrowia, w tym ponad 5 600 więcej lekarzy i 10 800 pielęgniarek.

Korzystamy również z technologii, aby pomóc personelowi spędzać mniej czasu na papierkowej robocie, a więcej z pacjentami.”

Na koniec minister zdrowia zaapelował: „Nadszedł czas, aby zbudować ducha innowacji, którego wszyscy przyjęliśmy, i wykorzystać go do innych wyzwań, przed którymi stoimy: od ostatecznego naprawienia opieki społecznej i zapewnienia jej zrównoważonej podstawy, po zmierzenie się z nierównościami zdrowotnymi, które pandemia wyprowadziła na pierwszy plan.”

„Jestem zdeterminowany, że zrobimy to dobrze. Przed nami dużo pracy, ale jeśli będziemy utrzymamy tego ducha, który trwał w nas przez te trudne dni, będziemy mieli kraj, który będzie nie tylko bardziej wolny, ale także zdrowszy.” – spointował.

UK: Ponad 85% Brytyjczyków po pierwszym strzale eksperymentalnej terapii genowej COVID-19. Pomimo tego liczba przypadków Delta wzrosła o ponad 50 000 na tydzień!

1 KOMENTARZ

Leave a Reply