Rzymkowski: Zadaniem szkoły jest nauka i wychowanie, a nie demoralizacja

Zadaniem szkoły jest nauka i wychowanie, a nie indoktrynacja i demoralizacja, jak chciałaby lewica - tak wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski skomentował propozycje Lewicy ws. wprowadzenia edukacji seksualnej w szkole.

Zadaniem szkoły jest nauka i wychowanie, a nie indoktrynacja i demoralizacja, jak chciałaby lewica – tak wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski skomentował propozycje Lewicy ws. wprowadzenia edukacji seksualnej w szkole.

Posłanka Lewicy Wanda Nowicka poinformowała we wtorek, że złożyła projekt ustawy o edukacji o zdrowiu i seksualności, dotyczący wprowadzenia edukacji seksualnej w szkole. „Edukacja seksualna jest tak samo potrzebna w szkole jak geografia czy biologia, wiedza to mniej niechcianych ciąż, mniej dramatycznych wyborów” – stwierdziła Nowicka. „Polska młodzież musi wiedzieć, czym jest prezerwatywa i jak ją stosować, polska młodzież musi wiedzieć czym jest owulacja i kiedy można zajść w ciążę, polska młodzież musi wiedzieć, czym jest pigułka antykoncepcyjna i jak jej używać, by zadziałała” – mówiła.

Do propozycji Lewicy odniósł się wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski. „Lewica pod płaszczykiem tzw. edukacji seksualnej chce wprowadzić do szkół program seksualizacji i demoralizacji dzieci i młodzieży” – ocenił Rzymkowski. „Nie ma i nie będzie zgody Ministerstwa Edukacji i Nauki na prowadzenie ideologicznych eksperymentów na uczniach” – podkreślił.

„Lewicy chodzi wyłącznie o to, żeby przejąć kontrolę nad umysłami dzieci i młodzieży i od najmłodszych lat kształtować je bez jakichkolwiek wymagań etycznych, w duchu ideologii gender. Zadaniem szkoły jest nauka i wychowanie, a nie indoktrynacja i demoralizacja, jak chciałaby lewica” – powiedział polityk.

Leave a Reply