„Rzeszów wolny od lockdownu”. Grzegorz Braun zorganizował piknik dla wolnych rodzin [FOTO/VIDEO]

Poseł Grzegorz Braun walczy o fotel Prezydenta Rzeszowa. Głównym hasłem kampanii jest „Rzeszów wolny od lockdownu”, jednak poseł Konfederacji nie czeka na wybory i już teraz zorganizował festyn, na którym pojawiły się niezamaskowane tłumy.

Poseł Grzegorz Braun walczy o fotel Prezydenta Rzeszowa. Głównym hasłem kampanii jest „Rzeszów wolny od lockdownu”, jednak poseł Konfederacji nie czeka na wybory i już teraz zorganizował festyn, na którym pojawiły się niezamaskowane tłumy.

„Strefa uśmiechu na Lisiej Górze” – pod tym hasłem odbył się piknik zorganizowany przez posła Grzegorza Brauna w Rzeszowie. Na miejscu można było zobaczyć obrazki, których dawno już nie oglądaliśmy – tak wygląda normalność.

Na Lisiej Górze stanęła m.in. dmuchana zjeżdżalnia. Dla dzieci była wata cukrowa, a dla rodziców darmowa kawa i ciastka brownie.

Zapraszam do STREFY UŚMIECHU w Rzeszowie, na Lisiej Górze – będą atrakcje dla dzieci, plenerowe atelier do rodzinnych fotografii itp. – zapowiadał Braun.

 

„Słyszymy takie głosy, żeby nie wpuszczać obcych do Rzeszowa. Oto pojawia się pytanie: jakich obcych? Przecież Rzeszów do niedawna liczył kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, a reszta, to mieszkańcy, którzy przyjechali tu z okolicznych miejscowości, a nawet z całego Podkarpacia. Czy oni są gorsi? Czy o to chodzi, aby dzielić i segregować tak mieszkańców. To wydaje się namiastką ksenofobii, a nawet faszyzmu. I my dzisiaj mówimy, że faszyzm w Rzeszowie nie przejdzie” – powiedział na Konferencji Jacek Ćwięka z Konfederacji.

„Do dzisiejszego wystąpienia zainspirowały nas wypowiedzi sojuszników, którzy przybywają całymi pielgrzymkami w sukurs naszym kontrkandydatom i to z ich ust padają takie słowa: nie wpuszczajcie obcych do Rzeszowa” – dodał Grzegorz Braun.

Poseł przypomniał, że „w kodeksie karnym jest artykuł 256, który mówi o karze o podżegania do nienawiści ze względu na pochodzenie, narodowość oraz przynależność etniczną”.

„Segregacja etniczna jest równie bezprawna jak segregacja sanitarna. I temu się przeciwstawiamy” – dodał poseł.

„Ludzie, ubiegający się o najwyższe urzędy w tym mieście, nawołują do dzielenia ludzi na różne kategorie. Jeżeli nasi kontrkandydaci będą dalej prowadzić kampanię wznosząc tak nienawistne hasła, zmierzające do wyróżniania wśród obywateli Rzeszowa tych pierwszego, drugiego sortu, to powinny zainterweniować nie tylko ruchy obywatelskie, ale nawet i prokuratura. To z naszej strony przestroga” – podkreślił.

Festyn zorganizowany przez Grzegorza Brauna odbił się szerokim echem w Internecie. Poseł wszedł w trendy na Twitterze, a w mediach społecznościowych furorę robią zdjęcia z pikniku.

Leave a Reply