Rzecznik rządu: Premier przekonywał o konieczności wypracowania jasnej drogi do członkostwa Ukrainy w UE

Zakończył się pierwszy dzień nadzwyczajnego szczyty Rady Europejskiej w Paryżu; premier Mateusz Morawiecki przekonywał o konieczności dalszego wsparcia Ukrainy oraz wypracowania jasnej drogi do jej członkostwa w UE - poinformował w nocy z czwartku na piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu: Premier przekonywał o konieczności wypracowania jasnej drogi do członkostwa Ukrainy w UE

Zakończył się pierwszy dzień nadzwyczajnego szczyty Rady Europejskiej w Paryżu; premier Mateusz Morawiecki przekonywał o konieczności dalszego wsparcia Ukrainy oraz wypracowania jasnej drogi do jej członkostwa w UE – poinformował w nocy z czwartku na piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller przekazał na Twitterze, że pierwszy dzień szczytu RE w podparyskim Wersalu zakończył się ok. godz. 2:30 w nocy.

„Premier Morawiecki przekonywał o konieczności dalszego wsparcia Ukrainy oraz wypracowania jasnej drogi do jej członkostwa w UE” – napisał rzecznik rządu. „W piątek kolejny dzień żmudnych rozmów z europejskimi przywódcami” – dodał.

Rzecznik rządu przypomniał też, że przed wylotem do Paryża premier spotkał się w Warszawie z wiceprezydent USA Kamalą Harris, premierem Kanady Justinem Trudeau i wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Dubravką Suica. Odbyła się również odprawa koordynacyjna premiera z wojewodami.

Leave a Reply