Rzecznik PO: cieszy mnie, że PSL dostrzega tak dużo rzeczy, które nas łączą

Cieszy mnie, że PSL dostrzega tak dużo rzeczy, które nas łączą; to świadczy o tym, że koncepcja "Koalicji 276" jest oparta na fundamentach programowych - rzecznik PO Jan Grabiec odniósł się do sobotniego wpisu PSL-u dotyczącego pakietu gospodarczego PO "Recepta na kryzys".

Cieszy mnie, że PSL dostrzega tak dużo rzeczy, które nas łączą; to świadczy o tym, że koncepcja „Koalicji 276” jest oparta na fundamentach programowych – rzecznik PO Jan Grabiec odniósł się do sobotniego wpisu PSL-u dotyczącego pakietu gospodarczego PO „Recepta na kryzys”.

W sobotę politycy PO zaprezentowali pakiet rozwiązań, tzw. receptę na kryzys. Zakłada ona m.in. czasowe obniżenie VAT-u do 5 proc. dla branż wyłączonych z działalności gospodarczej, kwotę wolną od podatku 10 tys. zł i rekompensatę dwóch semestrów dla studentów, którzy stracili pracę, a chcą nadal studiować.

Propozycje programowe PO

PO proponuje też rekompensaty dla wszystkich przedsiębiorców niezależnie od branży, handel w niedziele, kompleksowy pakiet zmian w prawie dla przedsiębiorców, a także odszkodowania dla firm zamkniętych w wyniku pandemii, natychmiastową amortyzację, poprawę jakości prawa i mniej podatków, w tym likwidację tzw. podatku Belki.

Do tych propozycji odniosło się PSL na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. Ludowcy zestawili kilka propozycji PO i porównali je ze swoimi propozycjami dotyczącymi m.in. przywrócenia niedziel handlowych. Ludowcy opatrzyli zestawienie propozycji PSL i PO wpisem: „#ReceptaNaKryzys? Znamy. Jak widać dobre pomysły zawsze uzyskają poparcie”.

Opinia PSL ma świadczyć o podobnym myśleniu programowym

Rzecznik PO Jan Grabiec miał podkreślić w rozmowie z PAP, że część z propozycji zaprezentowanych w sobotę była już przedstawiana przez Platformę wcześniej w formie różnych pakietów.

„Od początku np. mówiliśmy, że wprowadzenie niedziel wolnych od handlu jest nieracjonalne i szkodliwe zwłaszcza dla małych firm, rodzinnego biznesu handlowego. Tutaj nie chodzi o to, żeby się spierać kto pierwszy coś powiedział” – powiedział rzecznik PO.

Grabiec pozytywnie odniósł się do wpisu PSL-u i ocenił, że świadczy on o zbliżonych fundamentach programowych.

„Bardzo mnie cieszy też, że PSL dostrzega tak dużo rzecz, które nas łączą, bo to świadczy, że ta koncepcja +Koalicji 276+, bliskiej współpracy, być może nawet jednej listy wyborczej jest oparta na fundamentach programowych. Cieszymy się, że koledzy z PSL-u to dostrzegają” – stwierdził rzecznik PO.

W lutym liderzy PO podczas konferencji „Czas na zmiany” przekonywali, że są gotowi na przyspieszone wybory. Prezydent Warszawy, wiceszef PO Rafał Trzaskowski mówił m.in.: „jeśli znajdzie się pięciu sprawiedliwych, którzy byliby gotowi porzucić Jarosława Kaczyńskiego jak najszybciej, to można sobie wyobrazić każdy scenariusz, także rządu przejściowego. Lider PO Borys Budka razem z Trzaskowskim zaprezentowali też wówczas pomysł sformowania opozycyjnej „Koalicji 276” – tylu posłów i posłanek trzeba, by odrzucić w Sejmie weto prezydenta.

Leave a Reply