Rzecznik Kremla: Putin nie planuje w czasie igrzysk w Pekinie żadnych spotkań dwustronnych

Prezydent Rosji Władimir Putin nie planuje oddzielnych, dwustronnych spotkań z innymi przywódcami, którzy przybędą do Pekinu na otwarcie zimowych igrzysk olimpijskich - poinformował w sobotę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, którego cytuje agencja TASS.

Rzecznik Kremla: Putin nie planuje w czasie igrzysk w Pekinie żadnych spotkań dwustronnych

Prezydent Rosji Władimir Putin nie planuje oddzielnych, dwustronnych spotkań z innymi przywódcami, którzy przybędą do Pekinu na otwarcie zimowych igrzysk olimpijskich – poinformował w sobotę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, którego cytuje agencja TASS.

Była to odpowiedź na pytanie, czy na Kreml przychodzą prośby z innych krajów o oddzielne rozmowy przywódców przy okazji ceremonii otwarcia igrzysk 4 lutego.

„Już niejednokrotnie podkreślaliśmy, że organizatorzy wydarzenia wskazali na konieczność stosowania się do szeregu rygorystycznych ograniczeń zarówno przez sportowców, jak i gości, w tym oficjalnych przedstawicieli państw. Tak więc ze zrozumiałych przyczyn w harmonogramie prezydenta Putina nie przewidziano jakichkolwiek dwustronnych spotkań” – powiedział Pieskow.

Proszony o doprecyzowanie, czy jest możliwy jakiś kontakt Putina z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, który, jak się oczekuje, także będzie na ceremonii otwarcia Igrzysk, odpowiedział, że „na dzień dzisiejszy nie ma w planach takiego spotkania”. „Chociaż nie możemy tego całkiem wykluczyć” – zaznaczył.

Leave a Reply