Rząd UK sprowadza „uchodźców” z Grecji w ramach „łączenia rodzin”

Rząd brytyjski ujawnił, że transportuje drogą lotniczą ubiegających się o azyl bezpośrednio z Grecji, podczas gdy rekordowa liczba nielegalnych imigrantów nadal przybywa do brytyjskich wybrzeży łodziami.

Rząd brytyjski ujawnił, że transportuje drogą lotniczą ubiegających się o azyl bezpośrednio z Grecji, podczas gdy rekordowa liczba nielegalnych imigrantów nadal przybywa do brytyjskich wybrzeży łodziami.

W piątek rząd ogłosił, że 28 kolejnych osób zostało przywiezionych do Wielkiej Brytanii, co jest „ostatnim z serii lotów, podczas których osoby ubiegające się o azyl z Grecji przybyły do Wielkiej Brytanii w celu ponownego połączenia się z rodziną”.

Migranci pochodzą z Afganistanu, Iraku, Kuwejtu, Syrii i Bangladeszu i „będą teraz mogli złożyć wniosek o azyl wraz z członkami ich rodzin” – podano w wiadomościach rządu.

„Przez całą pandemię Wielka Brytania pozostawała otwarta i w pełni zaangażowana w ponowne połączenie się rodzin”, ogłosił tak zwany rząd konserwatywny, chwaląc się, że „dzięki programom relokacji uchodźców Wielka Brytania przyjmuje więcej uchodźców niż jakikolwiek inny kraj w Europie i znajduje się w pierwszej piątce krajów na całym świecie ”.

W zeszłorocznych wyborach powszechnych Torysi odzyskali władzę, obiecując ograniczenie imigracji, podczas gdy sondaże konsekwentnie pokazują, że większość brytyjskiej opinii publicznej chciałaby dużej redukcji liczby imigrantów.

Informacja pojawiła się, gdy okazało się, że całkowita liczba nielegalnych imigrantów, którzy oficjalnie dotarli do brytyjskich wybrzeży łodzią w tym roku, przekroczyła 7000 – ponad trzykrotnie więcej niż w 2019 roku.

Około 9500 osób ubiegających się o azyl, które przybyły do ​​Wielkiej Brytanii jest, według doniesień, zakwaterowanych na koszt podatników w 91 hotelach w całym kraju. Od 20 do 50 hoteli – w tym czterogwiazdkowych – korzysta z dziesięcioletniego kontraktu z rządem o wartości 4 miliardów funtów na zakwaterowanie migrantów.

Inni mieszkają w nieużywanych obiektach wojskowych, takich jak Napier Barracks, gdzie nielegalni imigranci otrzymują telefony komórkowe opłacane przez podatników, a także mają dostęp do „telewizorów, WiFi i sprzętu sportowego”, za reporterem BBC Simonem Jonesem.

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel skomentowała: „Cieszę się, że możemy ponownie połączyć rodziny, które przeszły traumę rozstania. Osoby te, z których większość to dzieci, mogą teraz przebywać w Wielkiej Brytanii razem ze swoimi bliskimi”.

„Tacy przybysze pokazują, że nasze zaangażowanie na rzecz osób potrzebujących ochrony nie osłabło, nawet w środku globalnej pandemii”.

„Legalne i opłacalne trasy do Wielkiej Brytanii pokazują, że nie jest konieczne, aby ludzie próbowali dotrzeć do Wielkiej Brytanii w ryzykowny sposób, na przykład przez kanał La Manche”.

Wiadomość, że Wielka Brytania przyjmuje migrantów bezpośrednio z Grecji, pojawiła się kilka dni po tym, jak Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) powiedziała posłom, że nielegalna imigracja „nie stanowi zagrożenia” dla Wielkiej Brytanii. Organizacja zażądała, aby kraj uczynił więcej, aby otworzyć „bezpieczne i legalne ścieżki” migracji z trzeciego świata, na przykład poprzez rozszerzenie możliwości łączenia rodzin.

Według międzynarodowego organu, który zarzucił, że jedyne „ryzyko” związane z sytuacją to ryzyko dla migrantów, dalekie od stwarzania niebezpieczeństwa dla Wielkiej Brytanii, nielegalni imigranci z najbiedniejszych krajów świata mogą w rzeczywistości być dobrodziejstwem dla brytyjskich podatników.

Podczas gdy „inżynierowie” i „lekarze” z krajów trzeciego świata są sprowadzani i utrzymywani przez rząd Wielkiej Brytanii na koszt podatnika w drogich hotelach, od przyszłego roku ma wejść w UK australijski system punktowy dla wszystkich innych, którzy chcą się sprowadzić do kraju Sherlocka Holmesa.

Leave a Reply