Rząd już straszy czwartą falą COVID-19. „Nie wykluczamy dalej idących kroków”

Jeśli czwarta fala pandemii będzie poważnym zagrożeniem, to nie wykluczamy dalej idących kroków - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Przyznał, że obecnie rząd rozważa obowiązkowe szczepienia w służbie zdrowia.

Rząd już straszy czwartą falą COVID-19.

Jeśli czwarta fala pandemii będzie poważnym zagrożeniem, to nie wykluczamy dalej idących kroków – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Przyznał, że obecnie rząd rozważa obowiązkowe szczepienia w służbie zdrowia.

Morawiecki w poniedziałek na konferencji prasowej w Gdańsku został zapytany o to, czy rząd już rozważa, jak mogą wyglądać obostrzenia w przypadku pojawienia się kolejnej fali epidemii Covid-19.

Odpowiadając premier zaznaczył, że ta kwestia jest obecnie przedmiotem debat rządu i Rady Medycznej. „W najbliższych dniach będziemy wypracowywać koncepcje dalej idące” – stwierdził. „Jeśli nadal będzie taka sytuacja, że czwarta fala pandemii będzie bardzo poważnym zagrożeniem, to nie wykluczamy dalej idących kroków” – dodał.

Niedzielski: Bierzemy pod uwagę regionalizację obostrzeń. Parametrem – poziom wyszczepienia danego regionu

Podał przykład innych państw europejskich, stwierdzając, że niektóre z nich stosują rozwiązanie polegające na obowiązkowym szczepieniach w służbie zdrowia. Zapowiedział, że debata ten temat odbędzie się podczas spotkania Rady Medycznej w poniedziałek wieczorem.

„Służba zdrowia w szczególności powinna być uodporniona na Covid-19, bo to nasi lekarze, pielęgniarki, ale nie tylko, bo też diagności, laboranci, służą pacjentom, obywatelom. Obywatel przychodząc do szpitala, czy do placówki zdrowia musi mieć względną pewność, że nie zostanie zakażony” – powiedział szef rządu.

Przypomniał, że ok. 90 proc. lekarzy jest już zaszczepionych. Przyznał też, że wysoki współczynnik szczepień dotyczy też pracowników innych specjalności w służbie zdrowia. Dlatego ocenił, że w tym przypadku „margines ryzyka jest niewielki”. „Ale taki wariant (obowiązkowego szczepienia w służbie zdrowia – PAP) rozważamy” – dodał.

Tunezja: Antycovidowe rozruchy przyczyniły się do pierwszego w historii obalenia rządu!

W poniedziałek debata z Radą Medyczną ws. szczepień

Premier pytany był także o wydarzenia, które miały miejsce w niedzielę po południu w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Doszło tam do awantury pomiędzy grupą osób, która chciała wejść do placówki, a jej pracownikami. Musiała interweniować policja, zatrzymała dwie osoby. Z nagrań opublikowanych na Twitterze wynika, że na teren punktu chciały wejść osoby z logiem organizacji „Polskie Żółte Kamizelki”, która m.in. publikuje informacje zniechęcające do szczepień przeciw COVID-19.

„Działania tego typu, jak te w Grodzisku Mazowieckim, naprawdę są niedopuszczalne. To jest agresja, która powinna być ze wszech miar potępiona i wyrażamy tu nasze zdecydowane słowa sprzeciwu przeciwko takim działaniom” – powiedział Morawiecki.

„Jesteśmy jednocześnie dziś wieczorem umówieni na debatę z Radą Medyczną dotyczącą tego, jakie kolejne kroki przedsięwziąć, by zaszczepienie w polskim społeczeństwie było jeszcze na wyższym poziomie” – dodał.

Dekalog naukowca, którego celowo usunięto z Wikipedii za mówienie prawdy o mRNA! „Nie mam myśli samobójczych” – Twitter wrze!

Szef rządu podkreślił, że „dziś mamy zaszczepienie na pewno duże dla osób powyżej 70. roku życia, powyżej 60. też całkiem przyzwoite, ale mogłoby być wyższe”. Według premiera, oznacza to, że w przypadku czwartej fali, „która niestety się zbliża, będziemy mieli do czynienia prawdopodobnie z jej nieco łagodniejszym przebiegiem”. Podkreślił zarazem, że „to nie powinno nas usypiać i to na pewno nie stanowi przyczyny do niepodejmowania działań coraz bardziej radykalnych”.

Morawiecki powiedział, że otrzymuje coraz więcej sygnałów z Europy Zachodniej, od premierów innych krajów, że będą wdrażane paszporty covidowe – zaświadczenia o zaszczepieniu przeciw Covid-19 – „i polscy obywatele nie będą mogli poruszać się niemal po całym terytorium Europy, zwłaszcza Europy Zachodniej bez takich odpowiednich certyfikatów, bez odpowiednich paszportów”. Premier podkreślił, że każdy, kto planuje wyjazd poza terytorium Polski „może być narażony na daleko idące ograniczenia w przemieszczaniu się”.

Szczepionka J&J może zwiększać ryzyko wystąpienia zespołu Guilliaina-Barrego [VIDEO]

2 KOMENTARZE

 1. Zbrodnicza praktyka w polskiej służbie zdrowia jest taka:
  1. Nie przyjmować pacjentów w przychodniach
  2. Nie odbierać od nich telefonów.
  3. Czekać aż pacjent „przechodzi grypę” i zapadnie na zapalenie płuc.
  4. Gdy zapalenie płuc przejdzie w fazę ostrą, odtransportować go do szpitala.
  5. Jako przypadek beznadziejny, podpiąć pacjenta pod respirator.
  6. Odczekać 15 minut aż respirator rozerwie pacjentowi płuca.
  7. Odłączyć respirator i wypełnić dokumentację rozliczeniową z NFZ. Za użycie respiratora- 1000 zł, za „opiekę” nad pacjentem kowidowym – dwukrotność wynagrodzenia lekarza.
  8. Odtransportować nieboszczyka do kostnicy
  9. Zatelefonować do rodziny nieboszczyka, że tenże nie żyje.
  10. Rozpocząć procedurę leczenia z jakimś innym kandydatem na nieboszczyka.
  11. Liczyć kasę po uzyskaniu następnej „skóry”Lekarze- zbrodnicze bydlaki!
  źródło:Kmieć 25.05.2021 13:27:13
  @Kmieć 13:27:13http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2021/07/alarm-i-stopnia-liczby-zgonow-poszczepiennych-sa-ponad-8-razy-wieksze-od-liczb-zgonow-z-powodu-covid-ale-to-dopiero-poczatek/

 2. Now We Are Free -https://www.youtube.com/watch?v=TB04IEGP-PM
  Niechaj ta piękna muzyka prowadzi Nas wszystkich do Źródła Miłości. Nie bójmy się WYGRAMY z demonami strachu. Już niedługo! Bóg dopuścił zło aby pokazać swą Siłę Miłości.

Leave a Reply