USA: Gubernator Florydy odbiera szkołom fundusze za przymus maseczkowy. Podpisane rozporządzenie wejdzie w życie natychmiast [VIDEO]

Gubernator Ron DeSantis podpisał rozporządzenie pozbawiające szkoły w stanie Floryda funduszy, jeśli będą karały uczniów za nienoszenie maseczek

USA: Gubernator Florydy odbiera szkołom fundusze za przymus maseczkowy. Podpisane rozporządzenie weszło w życie natychmiast

Gubernator Ron DeSantis podpisał rozporządzenie pozbawiające szkoły w stanie Floryda funduszy, jeśli będą karały uczniów za nienoszenie maseczek

Gubernator Florydy Ron DeSantis, reprezentujący skrzydło wolnościowe w partii republikańskiej, podpisał w piątek rozporządzenie, które zakazuje dyrektorom w stanie Floryda wymagania od uczniów noszenia masek, kiedy wrócą do szkół jesienią.

Wydane w piątek rozporządzenie wykonawcze wejdzie w życie „natychmiastowo” i nakazuje Departamentom Zdrowia i Edukacji stanu Floryda wydać przepisy nadzwyczajne, które stanowią, że decyzje o tym, czy uczniowie będą zakrywali twarze w salach lekcyjnych, będą pozostawione rodzicom, a nie urzędnikom działającym na terenie szkół.

USA: Musisz to zobaczyć! 9-letnia Novalee zaorała ideę maseczek w szkole! Nauczyciele znęcali się nad nią fizycznie i psychicznie [VIDEO]

Rodzice na Florydzie mają prawo wyboru

Powołując się na Kartę Praw Rodziców, DeSantis chroni prawo rodziców do decydowania w kwestii maseczek używanych w szkołach.

Do gubernatora Rona DeSantisa dołączyli rodzice, studenci, wybrani urzędnicy i przywódcy społeczności z Florydy, gdy wezwał do zaprzestania obowiązkowych masek w szkołach, podkreślając, że każdy rodzic powinien mieć prawo do wyboru tego, co jest najlepsze dla ich dziecka.

Podczas wydarzenia gubernator DeSantis ogłosił, że wyda zarządzenie nakazujące Departamentowi Zdrowia Florydy (FDOH) rozpoczęcie tworzenia przepisów we współpracy z Departamentem Edukacji Florydy (FDOE), aby chronić wolność rodziców w decydowaniu, czy ich dzieci noszą maseczki, czy nie.

Zgodnie z zarządzeniem, szkoły, które nie dostosują się do dyrektyw Departamentu Oświaty i Zdrowia, narażają się na utratę środków finansowych od państwa.

Uważamy, że to najbardziej uczciwy sposób, aby to zrobić – powiedział DeSantis w piątek na imprezie we włoskiej restauracji w Cape Coral, poinformował portal Tallahassee Democrat.

– Na Florydzie nie będzie lockdownów, nie będzie zamykania szkół, nie będzie restrykcji w stanie Floryda. Mieszkańcy Florydy pozostaną wolni i zachowają wolność wyboru – powiedział DeSantis. Zostało to przywitane gromkimi owacjami.

Rząd federalny nie ma prawa mówić rodzicom, że aby ich dzieci mogły osobiście uczęszczać do szkoły, muszą być zmuszane do noszenia maski przez cały dzień, każdego dnia – powiedział DeSantis w komunikacie prasowym ogłaszającym nakaz.

Wiele dzieci w wieku szkolnym na Florydzie ucierpiało z powodu przymusowej polityki zakrywania twarzy i rozsądnie jest chronić zdolność rodziców do podejmowania decyzji dotyczących noszenia masek przez ich dzieci – dodał.

USA: Wielki bunt republikańskich gubernatorów przeciwko maseczkom! Prawica daleka od obarczania wszystkich lewicową manią odpowiedzialności zbiorowej

Zobacz, jak jednym podpisem ten sam gubernator zaorał całą pandemię na Florydzie.

Leave a Reply