Rozmowa szefów MSZ Polski i Niemiec. „Stan bezpieczeństwa w regionie się pogarsza”

Szef MSZ Zbigniew Rau rozmawiał w poniedziałek telefonicznie z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maasem - podał resort. Tematem była sytuacja na Białorusi, a także trwający kryzys migracyjny na wschodniej granicy UE oraz pogarszająca się sytuacja bezpieczeństwa w regionie.

Rozmowa szefów MSZ Polski i Niemiec.

Szef MSZ Zbigniew Rau rozmawiał w poniedziałek telefonicznie z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maasem – podał resort. Tematem była sytuacja na Białorusi, a także trwający kryzys migracyjny na wschodniej granicy UE oraz pogarszająca się sytuacja bezpieczeństwa w regionie.

Ponadto, ministrowie omówili również polsko-niemieckie kwestie bilateralne – poinformowało MSZ we wpisie na Twitterze.

Na granicach UE i Białorusi trwa kryzys, od czasu, gdy na wiosnę gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy białoruskiej z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie podkreślają, że to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów, w odpowiedzi na sankcje. Do 2 grudnia w pasie przygranicznym polsko-białoruskim obowiązuje stan wyjątkowy.

Leave a Reply