Rozesłano do szkół e-maila: „naszą misją jest zabijanie, popłynie morze krwi. Nikogo nie oszczędzimy”

Na adresy położonych w Republice Serbskiej w Bośni i Hercegowinie szkół podstawowych i średnich wysłano w środę wiadomość e-mail informującą o podłożeniu w nich materiałów wybuchowych. "Naszą misją jest zabijanie, popłynie morze krwi" - napisano.

Szkoła w Sarajewie, Fot. PAP/EPA/FEHIM DEMIR
Szkoła w Sarajewie, Fot. PAP/EPA/FEHIM DEMIR

Na adresy położonych w Republice Serbskiej w Bośni i Hercegowinie szkół podstawowych i średnich wysłano w środę wiadomość e-mail informującą o podłożeniu w nich materiałów wybuchowych. „Naszą misją jest zabijanie, popłynie morze krwi” – napisano.

Ministerstwo spraw wewnętrznych Republiki Serbskiej – zamieszkanej w większości przez Serbów części autonomicznej BiH – podało, że wiadomość o podłożeniu bomb wysłano do wielu szkół położonych w tej części kraju. Policja przeprowadziła przegląd części placówek, inne nadal pozostają zamknięte – poinformowano.

„Na terenie szkoły podłożono bombę. Nienawidzimy tego je…go świata, naszą misją jest zabijanie. Im prędzej wybijemy ludzkość, tym lepiej. Nikogo nie oszczędzimy. Wysadzimy szkołę w powietrze, zginie tysiące serbskich dzieci. Popłynie morze krwi. Jesteśmy między wami, wszyscy umrzecie” – napisano w wiadomości.

Podobne groźby wysłano w ubiegłym tygodniu do szkół położonych w Sarajewie i jego okolicach. W maju – w związku z doniesieniami o podłożeniu bomb – w sąsiedniej Serbii ewakuowano ponad 100 szkół i innych miejsc użyteczności publicznej.

Leave a Reply