Rosyjski plan podziału Ukrainy. Putin rozważa „koreański scenariusz”

Po porażce planu zajęcia całej Ukrainy, Rosja może spróbować podzielić kraj na dwie części według scenariusza koreańskiego, tworząc na okupowanych terenach zależny od siebie organizm - ostrzegł w niedzielę szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow.

Rosyjski plan podziału Ukrainy. Putin rozważa

Po porażce planu zajęcia całej Ukrainy, Rosja może spróbować podzielić kraj na dwie części według scenariusza koreańskiego, tworząc na okupowanych terenach zależny od siebie organizm – ostrzegł w niedzielę szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow.

Putinowi nie udało się obalenie rządu Ukrainy, Rosjanie ponieśli ponadto porażki pod Kijowem. Obecnie koncentrują swoje działania na południu i wschodzie kraju – pisze w opublikowanej na Facebooku wiadomości Budanow.

„Są powody, by sądzić, że Putin rozważa koreański scenariusz dla Ukrainy (…) co oznaczałoby narzucenie linii podziały między nieokupowanymi i okupowanymi regionami naszego kraju” – ocenia szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (wywiadu wojskowego – GUR MO).

Budanow przewiduje, że Rosjanie nadal dążą do tego, by utworzyć korytarz lądowy łączący ich państwo z okupowanym Krymem, ale na przeszkodzie stoi postawa wiążącego ich znaczące siły „niezłomnego Mariupola”.

Szef wywiadu ostrzega również, że okupant będzie próbował formować na kontrolowanych przez siebie terenach zależne od siebie struktury władzy, „równoległe” do prawowitych organów.

1 KOMENTARZ

  1. Sabotujcie russkie i bialorusskie tiry! Zrywajcie tablice rejestracyjne, przecinajcie przewody, przebijajcie opony, zapryskajcie pianka tlumik i dolot, spuszczajcie paliwo i oleje, a jeślki jest to transport broni to spalcie takiego tira!

Leave a Reply