Rosyjscy oligarchowie chcą powstrzymać Putina? Doniesienia ukraińskiego wywiadu

Rosyjscy oligarchowie cierpią z powodu sankcji i chcą powstrzymać prezydenta Władimira Putina - informuje ukraiński wywiad wojskowy.

Rosyjscy oligarchowie chcą powstrzymać Putina? Doniesienia ukraińskiego wywiadu

Rosyjscy oligarchowie cierpią z powodu sankcji i chcą powstrzymać prezydenta Władimira Putina – informuje ukraiński wywiad wojskowy.

W Moskwie odbyło się spotkanie rosyjskiego oligarchy Piotra Awena i kazachskiego miliardera Aleksandra Maszkiewicza – pisze wywiad w komunikacie.

Podczas spotkania Awen powiedział, że rosyjscy oligarchowie są bardzo zdenerwowani z powodu polityki Putina, a sankcje nałożone na Rosję i konkretnych biznesmenów przez wojnę na Ukrainie boleśnie uderzyły w aktywa rosyjskich miliarderów – twierdzi ukraiński wywiad.

Przedstawiciele wielkiego biznesu rosyjskiego poszukują sposobów wpływu na Putina albo na jego otoczenie z bloku siłowego – dodaje. Wywiad podkreśla, że jest to trudne ze względu na izolację Putina i to, że prawie nikogo do siebie nie dopuszcza. „W pierwszej kolejności oligarchów, których uważa za niegodnych zaufania” – czytamy.

Według ukraińskiego wywiadu wojskowego rosyjski wielki biznes jest gotowy na „najbardziej radykalne kroki”. „Pewni oligarchowie nawet omawiają opłacenie fizycznego usunięcia Putina” – dodaje wywiad.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply