Rosja zawiesza połączenia lotnicze z Turcją

Władze Rosji uzasadniły przerwanie komunikacji lotniczej z Turcją względami epidemiologicznymi, ale w tle jest także polityka międzynarodowa.

Władze Rosji uzasadniły przerwanie komunikacji lotniczej z Turcją względami epidemiologicznymi, ale w tle jest także polityka międzynarodowa.

Sztab operacyjny do spraw walki z epidemią koronawirusa podjął w poniedziałek decyzję o zawieszeniu wszelkich połączeń lotniczych między Rosją a Turcją. Jak poinformowała szefowa rządowego sztabu, wicepremier Tatiana Golikowa, którą zacytował portal dziennika „Kommiersant”, połączenia lotnicze z Turcją przerwane zostaną w najbliższy czwartek i pozostaną zawieszone do 1 czerwca.

Golikowa uzasadniała decyzję jej sztabu pogorszeniem się sytuacji epidemicznej w Turcji. W ciągu ubiegłej doby w państwie tym wykryto ponad 34 tys. nowych zakażonych koronawirusem SARS CoV-2, jak podał portal Worldometers.info.

Według agencji RIA Nowosti w Turcji, która jest Rosji popularnym kierunkiem turystycznym, przebywa obecnie 30 tys. Rosjan. Zgodnie z decyzją rosyjskich władz mają oni prawo do dokończenia swojego wypoczynku i powrotu do ojczyzny samolotami charterowymi.

Prezydent Ukrainy Zełenski: Do rosyjskiej interwencji może dojść każdego dnia, jesteśmy gotowi

Przerwanie połączeń lotniczych nie objęło tylko Turcji. Z Rosji i do Rosji nie będzie można dostać się także z Tanzanii. Już na początku pandemii przestano tam notować zakażenia koronawirusem.

Portal Svoboda.org przytacza jednak komentarze użytkowników portali społecznościowych, które łączą decyzję rosyjskich władz z politycznym zbliżeniem turecko-ukraińskim, wyrażającym się m. in. sprzedażą nowoczesnego tureckiego uzbrojenia ukraińskiej armii.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen upokorzona w Turcji [VIDEO]

W zeszłym tygodniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył wizytę w Turcji. „Szczegółowo omówiliśmy kwestie bezpieczeństwa i wspólnego przeciwdziałania wyzwaniom w regionie Morza Czarnego i warto zauważyć, że wizje Kijowa i Ankary są zbieżne zarówno w kwestii samych zagrożeń, jak i sposobów reagowania na te zagrożenia” – skomentował spotkanie turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan.

Z OSTATNIEJ CHWILI! Ukraina: A więc wojna! Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacyj Nadzwyczajnych wydaje instrukcje dla obywateli

Leave a Reply