Rosja przenosi jednostki na Białoruś, by dokonać rotacji wojsk

Jednostki rosyjskie są przenoszone na terytorium Białorusi, co ma umożliwić rotację wojsk, które doznały znacznych strat, i wzmocnienie istniejących oddziałów, uzupełnienie zapasów jedzenia, paliwa i amunicji oraz ewakuację rannych i chorych - przekazał w niedzielę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Rosja przenosi jednostki na Białoruś, by dokonać rotacji wojsk

Jednostki rosyjskie są przenoszone na terytorium Białorusi, co ma umożliwić rotację wojsk, które doznały znacznych strat, i wzmocnienie istniejących oddziałów, uzupełnienie zapasów jedzenia, paliwa i amunicji oraz ewakuację rannych i chorych – przekazał w niedzielę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Niektóre oddziały wojsk białoruskich nadal znajdują się na poligonach – dodano w opublikowanym na Facebooku komunikacie.

Rosyjska inwazja. Ukraina się broni

Sztab poinformował również, że na północny zachód od Kijowa wróg pod osłoną ognia artyleryjskiego i lotnictwa konsoliduje swoje siły i przygotowuje się do rotacji jednostek.

Na wschód od stolicy Rosjanie nadal blokują Sławutycz i próbują przejąć kontrolę nad Czernihowem. W okolicach miejscowości Łukjaniwka i Rudnyck wróg poniósł straty i się wycofał – podano.

Siły rosyjskie w obwodzie sumskim się przegrupowują. W pobliżu Charkowa skupiają się na uzupełnianiu strat. W rejonie Słowiańska umacnia zajmowane pozycje – czytamy dalej w komunikacie.

Przekazano również, że Ukraińskie Siły Zbrojne odbiły Trościaniec w obwodzie sumskim i Husarówkę w obwodzie charkowskim.

Jak dodano, w obwodzie donieckim Rosjanie próbują – bez sukcesu – zdobyć Mariupol, Popasną, Rubiżne i Siewierodonieck. Odnotowano też nieudaną próbę zajęcia miasta Krasnohoriwka, podczas której Rosjanie ponieśli ciężkie straty i wycofali się.

“Ukraińscy żołnierze nadal skutecznie stawiają opór rosyjskim najeźdźcom, odpierają ataki wroga i na niektórych kierunkach stopniowo wyzwalają czasowo zajęte przez wroga tereny” – konkluduje Sztab Generalny.

3 KOMENTARZE

  1. Sabotujcie russkie i bialorusskie tiry! Zrywajcie tablice rejestracyjne i plomby celne, spuszczajcie plyny, zapiankowujcie tlumiki i doloty, tnijcie przewody i plandeki, przebijajcie opony, a jesli tir wiezie bron to go spalcie! Jebac putina! Chwala Ukainie!

    • Ruski baranie! Podżegasz do prowokacji. Tonący Putin może na Polskę odpalić kontrolną głowicę nuklearną, a my nie! To samo będą robić z polskimi TIR-ami.

      • sam jestes russkim baranem! Jebac rossje i bialoruss!
        Opoznianie i zrywanie lancuchow dostaw to tez walka z putlerem!

Leave a Reply