Rosja nie wyklucza ewakuacji dyplomatów z Ukrainy. Obawia się prowokacji „reżimu kijowskiego i krajów trzecich”

Wiceszef MSZ Rosji Andriej Rudenko powiedział w czwartek, że Rosja nie wyklucza ewakuacji dyplomatów z Ukrainy w celu uniknięcia - według jego słów - "możliwych prowokacji ze strony reżimu kijowskiego i krajów trzecich".

Rosja nie wyklucza ewakuacji dyplomatów z Ukrainy. Obawia się prowokacji

Wiceszef MSZ Rosji Andriej Rudenko powiedział w czwartek, że Rosja nie wyklucza ewakuacji dyplomatów z Ukrainy w celu uniknięcia – według jego słów – „możliwych prowokacji ze strony reżimu kijowskiego i krajów trzecich”.

Rudenko przypomniał, że ewakuowanie dyplomatów rozpoczęły niektóre kraje zachodnie. „Być może koledzy zachodni wiedzą coś takiego, czego my nie wiemy albo coś przygotowują” – powiedział.

Dodał następnie: „pozostawiamy sobie prawo do podjęcia również niezbędnych kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszym dyplomatom na Ukrainie, ich ochrony przed możliwymi prowokacjami reżimu kijowskiego bądź krajów trzecich, włącznie z ewakuacją do ojczyzny”.

Wcześniej szef MSZ Siergiej Ławrow powiedział, że jego resort zaleci tym pracownikom przedstawicielstwa Rosji, którzy nie są niezbędni, by czasowo wyjechali z Ukrainy. Zapewnił przy tym, że doniesienia o planach rosyjskiego ataku przeciwko Ukrainie są „spekulacjami”.

Leave a Reply