Rosja i Chiny chcą zbudować bazę na Księżycu

Moskwa i Pekin porozumiały się w sprawie zbudowania bazy na Księżycu. Placówka ma mieć charakter badawczy.

Moskwa i Pekin porozumiały się w sprawie zbudowania bazy na Księżycu. Placówka ma mieć charakter badawczy.

Rosja i Chiny szykują się do budowy pierwszej bazy na Księżycu. Z okazji nadchodzącej 60. rocznicy pierwszego lotu człowieka w kosmos, ogłoszono szczegóły tego przedsięwzięcia.

Według oficjalnych deklaracji, księżycowa stacja ma być placówką badawczą. To właśnie prace na niej mają pozwolić na poszerzenie możliwości badania kosmosu.

Księżyc ma stać się poligonem do testowania nowych rozwiązań i technologii. Tym samym rosyjsko-chińska baza zostanie „bramą” do dalszej eksploracji.

Z OSTATNIEJ CHWILI! Ukraina: A więc wojna! Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacyj Nadzwyczajnych wydaje instrukcje dla obywateli

Możliwe, że jeśli prace nad bazą na Księżycu się powiodą, a efekt będzie zadowalający, to następnym celem będzie Mars. Jednak sama eksploracja to nie wszystko.

Stacja księżycowa ma też być miejscem do badania innych obiektów – w tym Słońca. Co ciekawe, Rosja i Chiny nie zamykają drzwi przed innymi państwami.

Moskwa i Pekin liczą, że ich projektem zainteresują się agencje kosmiczne z innych państw. To jednak może okazać się trudne.

Obecne napięcia na linii Waszyngton – Pekin nie wróżą dobrze zaangażowaniu w przedsięwzięciem strony Amerykańskiej. Poza tym NASA ma swoje własne plany związane z budową stacji na Księżycu i raczej postawi na swoich sojuszników.

TVN ma zaległości w ZUS na niemal PÓŁ MILIARDA złotych? Dlaczego państwo nie reaguje?

Leave a Reply