UK: Rodzicu, od marca dając klapsa dziecku, pójdziesz siedzieć!

Nawet mały klaps może sprowadzić na rodzica poważne konsekwencje prawne. Każdy, kto mieszka, bądź odwiedza kraj, będzie podlegał nowemu prawu, które wchodzi w życie w marcu tego roku.

UK: Rodzicu, od marca dając klapsa dziecku, pójdziesz siedzieć!

Nawet mały klaps może sprowadzić na rodzica poważne konsekwencje prawne. Każdy, kto mieszka, bądź odwiedza kraj, będzie podlegał nowemu prawu, które wchodzi w życie w marcu tego roku.

Jak informuje rządowa strona gov.wales, 21 marca wejdzie w życie zmiana prawa odnoszącego się do użycia przemocy fizycznej względem nieletnich.

Historyczny moment dla dzieci i ich praw w Walii. Od tego dnia fizyczne karanie dzieci będzie nielegalne.

SZOK! UK: 11-letnia dziewczynka została najmłodszą matką w Wielkiej Brytanii! Edukacja seksualna nie działa?

Rządy poszczególnych krajów Zjednoczonego królestwa uchwalają coraz bardziej zamordystyczne ustawy.

Niedawno pisaliśmy o wprowadzanej myślozbrodni, jako “kultywowaniu” wolności słowa i karze więzienia za upublicznianie alternatywnych metod leczenia COVID-19.

Dziś kolejne państwo wprowadza zamordyzm i zabrania swoim obywatelom wychowywania ich dzieci w sposób, w jaki czują, że jest najwłaściwszy.

Czym jest kara fizyczna?

Istnieje wiele rodzajów kar fizycznych.

Może to oznaczać uderzanie, dawanie klapsów i potrząsanie. Ale są też inne typy. Nie można podać ustalonej listy tego, co składa się na karę fizyczną, ponieważ może to być każda forma, w której dziecko jest karane przy użyciu siły fizycznej.

Na stronie rządu walijskiego dowiadujemy się, że badania sugerują, iż każdy rodzaj kary fizycznej może być szkodliwy dla dzieci.

Co oznacza zmiana prawa?

Wszelkie kary fizyczne będą w Walii nielegalne. Zapewnić ma to dzieciom taką samą ochronę przed napaścią, jak dorosłym.

Taki stan ma sprawić, że prawo stanie się jaśniejsze – łatwiejsze do zrozumienia dla dzieci, rodziców, specjalistów i opinii publicznej.

Czy zmiana prawa dotyczy wszystkich w Walii?

Tak, będzie to dotyczyło wszystkich – rodziców lub każdego, kto jest odpowiedzialny za dziecko podczas nieobecności rodziców. I podobnie jak w przypadku innych przepisów, będzie to dotyczyło również osób odwiedzających Walię.

Kary fizyczne są już nielegalne w szkołach, domach dziecka, lokalnych domach opieki zastępczej i placówkach opieki nad dziećmi.

Co się stanie, jeśli rodzice fizycznie ukarają dziecko od 21 marca 2022 roku?

Każdy, kto fizycznie karze dziecko:

  • złamie prawo
  • ryzykuje aresztowaniem lub oskarżeniem o napaść
  • może uzyskać taki sam wpis do rejestru karalności, jak w przypadku innego dokonanego przestępstwa.

Informacje, porady i wsparcie są dostępne dla każdego, aby pomóc znaleźć pozytywne sposoby radzenia sobie z zachowaniem dzieci.

Strona walijskiego rządu podaje również, co należy zrobić, kiedy zauważy się rodzica dającego klapsa swojemu dziecku.

“Skontaktuj się z lokalnym wydziałem opieki społecznej. Możesz również wezwać policję w nagłych wypadkach lub gdy dziecku grozi bezpośrednie niebezpieczeństwo”.

Zdaniem rządu bicie dziecka to powszechna napaść. Od 21 marca 2022 r. wszystkie rodzaje kar fizycznych będą nielegalne.

Zachodzi zatem pytanie, czy nie wylewamy dziecka z kąpielą, odbierając rodzicom prawo do klapsa?

UK: Wielka, Faszystowska, Tęczowa, Socjalistyczna, Marksistowska Brytania 2021. Jakub Andrzej Grygowski w szczerym wywiadzie dla NCzas!

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobre prawo ! Tak jak nie mona karać fizycznie dorosłych, tak samo nie powinno się karać dzieci! Dlaczego dzieci mają być gorzej traktowane niż dorośli ? Czyżby były ludźmi gorszego sortu ?

Leave a Reply