Rodzice 15-latka odpowiedzialnego za strzelaninę w Michigan oskarżeni o nieumyślne zabójstwo [VIDEO]

Rodzice 15-latka, który we wtorek śmiertelnie postrzelił czterech rówieśników w szkole średniej w stanie Michigan w USA, zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci, bo nie zabezpieczyli przed synem broni - poinformowała w piątek Agencja Reutera.

Rodzice 15-latka odpowiedzialnego za strzelaninę w Michigan oskarżeni o nieumyślne zabójstwo [VIDEO]

Rodzice 15-latka, który we wtorek śmiertelnie postrzelił czterech rówieśników w szkole średniej w stanie Michigan w USA, zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci, bo nie zabezpieczyli przed synem broni – poinformowała w piątek Agencja Reutera.

Do strzelaniny doszło w szkole średniej Oxford High School w miejscowości Oxford Township w stanie Michigan. Sprawca, zidentyfikowany jako Ethan Crumbley, oddał 15-20 strzałów z broni półautomatycznej, zabijając na miejscu trzech uczniów i raniąc osiem osób, w tym nauczyciela. Czwarta ofiara zmarła następnego dnia w szpitalu.

Crumbley został oskarżony przez prokurator stanu Michigan Karen McDonald o terroryzm ze skutkiem śmiertelnym, ma postawione cztery zarzuty zabójstwa pierwszego stopnia i siedem zarzutów ataku z zamiarem zabójstwa. Będzie sądzony jako osoba dorosła.

James Crumbley cztery dni przed strzelaniną kupił broń, której następnie w ataku użył jego syn. Karen McDonald sugerowała wcześniej zaniedbanie, którego mieli dopuścić się rodzice sprawcy, zapewniając mu dostęp do broni.

Leave a Reply