Restrykcje COVID-19 wprowadzane przez rząd powiązane z niższym IQ, uszkodzeniem mózgu u dzieci i samobójstwami!

Psychiatra kliniczny zajmujący się dziećmi i młodzieżą ostrzega przed konsekwencjami. Restrykcje dotyczące lockdownów i przymus noszenia maseczek prowadzą do wychowania pokolenia dzieci z niższym IQ. Prof. Carl Heneghan z Oxford University: „Dzieci odmawiają kontaktu wzrokowego, moczą się w spodnie lub łóżko w nocy, mając problemy ze snem.

Restrykcje COVID-19 wprowadzane przez rząd powiązane z niższym IQ, uszkodzeniem mózgu u dzieci i samobójstwami!

Psychiatra kliniczny zajmujący się dziećmi i młodzieżą ostrzega przed konsekwencjami. Restrykcje dotyczące lockdownów i przymus noszenia maseczek prowadzą do wychowania pokolenia dzieci z niższym IQ. Prof. Carl Heneghan z Oxford University: „Dzieci odmawiają kontaktu wzrokowego, moczą się w spodnie lub łóżko w nocy, mając problemy ze snem.

Restrykcje dotyczące lockdownów i przepisy dotyczące maseczek prowadzą do powstania pokolenia dzieci z niższym IQ i oznakami uszkodzenia mózgu w ujęciu społecznym. Ośmioro na dziesięcioro dzieci i młodzieży zgłasza pogorszenie zachowania, zdaniem psychiatry klinicznego zajmującego się dziećmi i młodzieżą.

W wywiadzie dla „The Nation Speaks”, wyemitowanym 25 grudnia, dr Mark McDonald odniósł się do badania opublikowanego 11 sierpnia przez Brown University, w którym stwierdzono, że „dzieci urodzone podczas pandemii znacznie zmniejszyły werbalną, motoryczną i ogólna sprawność poznawczą w porównaniu z dziećmi urodzonymi przed pandemią”.

Dr Tom Cowan: COVID-19 To Czysty Nonsens. Analiza Dokumentu CDC

W osobnym wywiadzie w tym samym odcinku dyrektor Centrum Medycyny Opartej na Dowodach na Uniwersytecie Oksfordzkim, profesor Carl Heneghan, powiedział że restrykcje związane z pandemią i „strach, który zaszczepiamy dzieciom” doprowadziły do ​​pogorszenia problemów psychologicznych.

„Ośmioro na dziesięcioro dzieci i nastolatków zgłasza pogorszenie zachowania lub jakiekolwiek objawy psychologiczne lub wzrost negatywnych uczuć z powodu pandemii COVID-19” – zakończyło badanie z 2 października, które cytuje Heneghan.

„Zamykanie szkół przyczyniło się do wzrostu niepokoju, samotności i stresu; negatywne odczucia związane z COVID-19 narastały wraz z czasem zamykania szkół” – czytamy w badaniu. „Stwierdzono, że pogarszające się zdrowie psychiczne jest gorsze u kobiet i starszych nastolatków”.

Temat ten paradyzja.com opisywała już w maju zeszłego roku. Zamknięcie (z krótkimi przerwami na naukę stacjonarną wśród najmłodszych) w domach w imię walki z koronawirusem, a nawet (przez kilka tygodni) zakaz wychodzenia z domu w określonych godzinach, brak kontaktów z rówieśnikami, niekiedy kiepska sytuacja w rodzinnych czterech ścianach, słowem szeroko pojęte restrykcje – to zdaniem ekspertów główne powody wzrostu prób samobójczych wśród dzieci.

– Obserwując, jakie dzieci przychodzą do nas na oddział, widzimy wyraźnie, że główne przyczyny takich prób to depresja, zaburzenia nastroju, bezsenność i napady lękowe – mówi Halina Flisiak-Antonijczuk, dyrektor Centrum Neuropsychiatrii Neuromed we Wrocławiu.

USA: Horror maseczkowy! Niezależne badania ukazały 11 niebezpiecznych patogenów zagrażających również Twojemu dziecku!

Badanie autorów: porównuje 17 systematycznych przeglądów opisujących zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży (trzy były preprintami Robinson 2021, Viner 2021 i Sun 2021).

Według Heneghan nastolatki w wieku powyżej 12 lat również radzą sobie gorzej niż dzieci poniżej 12 lat, ponieważ nastolatki doświadczają zwiększonej presji rówieśniczej i społecznej oraz są bardziej świadome wiadomości nadawanych na całym świecie.

Pierwszą rzeczą jest złagodzenie strachu i niepokoju związanego z COVID dla dzieci – powiedział Heneghan.

Dla dzieci COVID jest w rzeczywistości bardzo bezpieczną chorobą i dzieci nie powinny martwić się wpływem COVID na siebie lub ich przyszłe zdrowie.

Zamykanie obszarów takich jak szkoły było błędem, ponieważ dobrze jest trzymać je otwarte dla celów edukacji, połączeń społecznych i dobrego samopoczucia.

Powinniśmy naprawdę priorytetowo traktować edukację i te interwencje, które leżą w najlepszym interesie dzieci – dodał.

Również John Hopkins University potwierdza zerową śmiertelność dzieci na COVID-19. Zespół naukowców poinformował w czerwcu ubiegłego roku, że badając grupę zdrowych, niezaszczepionych 48 000 dzieci, nie odnotował żadnych zgonów z powodu COVID-19, ale Centrum Kontroli Chorób to nie obchodzi.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

* ZAPRASZAMY DO SKLEPU PARADYZJA.COM * Kopernik Szur*

Screenshot 2022 01 01 at 08.54.36

Więcej produktów: KLIKNIJ TU

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

McDonald wskazuje, że widział dzieci, które „odmawiają kontaktu wzrokowego, moczą spodnie lub moczą w nocy łóżko, mają problemy ze snem – będąc z dala od matki przez dłuższy czas”.

Przez restrykcje młodzi ludzie są wypychani ze szkół i są „tak zaabsorbowani mediami społecznościowymi, telefonami i szkołą przez platformę Zoom, ponieważ byli szkoleni przez ostatnie półtora roku, że nawet nie chcą do niej więcej iść” – powiedział.

27 grudnia rząd Bidena zalecił, aby dzieci, które są „zbyt małe na szczepienie”, były „otoczone przez osoby zaszczepione z zakrytymi twarzami w pomieszczeniach publicznych, w tym w szkołach”, zgodnie z planem COVID przedstawionym na stronie internetowej Biały Dom.

Walia: Szkoła wprowadza segregację uczniów. Polscy rodzice stają do walki [VIDEO]

 

Jak stwierdzono w badaniu z 20 grudnia 2021, dane z amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób CDC wskazują również, że wizyty związane ze zdrowiem psychicznym w 2020 r., kiedy początkowo nałożono ograniczenia spowodowane pandemią, odnotowały wzrost o 24% w śród 5-11-latków i 31% wśród 12-17-latków w porównaniu do danych opublikowanych w 2019 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, oceniono w nich wpływ na zdrowie psychiczne i samopoczucie jako POWAŻNE na podstawie następujących głównych wniosków:

 • Lęk, depresja, drażliwość, nuda, nieuwaga i strach przed COVID-19 były głównymi nowo pojawiającymi się problemami psychologicznymi u dzieci podczas pandemii (Panda 2020)
 • Pandemie mogą powodować stres, niepokój, bezradność, a także społeczne i ryzykowne problemy behawioralne wśród dzieci i młodzieży (Meherali 2021)
 • Trzynaście badań wskazuje na negatywny związek między pandemią COVID-19 a jej wpływem na zdrowie psychiczne (Jones 2021)
 • Ośmioro na dziesięcioro dzieci i młodzieży zgłasza pogorszenie zachowania/jakikolwiek objawy psychologiczne (Panda 2020)
 • Zamknięcia szkół w ramach szerszych środków dystansowania społecznego mogą wiązać się ze znaczną szkodą dla zdrowia psychicznego i dobrostanu dzieci (Viner 2021)
 • Zamknięcie szkoły przyczyniło się do wzrostu niepokoju i samotności oraz stresu, smutku, frustracji, niezdyscyplinowania i nadpobudliwości (Chaabane 2021)
 • Pogorszenie zdrowia psychicznego było bardziej widoczne u kobiet i starszych nastolatków (Chawla 2021, Samji 2021)
 • Stresory dla nastolatków obejmowały niemożność zobaczenia przyjaciół, kłótnie z rodzicami, nierozwiązywalne spory za pośrednictwem mediów społecznościowych, stres akademicki i poczucie izolacji (John 2021)
 • Powiązania społeczne (tj. powiązania rodzinne, powiązania szkolne, wsparcie społeczne), poczucie własnej wartości i zachowania prospołeczne były najczęstszymi czynnikami chroniącymi przed izolacją społeczną (Preston 2021)
 • Komunikacja rodzic-dziecko może chronić przed lękiem i depresją (Panchal 2021)
  Ogólny wpływ na wskaźniki samobójstw u dzieci i młodzieży pozostaje niepewny (Minoozi 2021, Viner 2021)

Co więcej, jak pisaliśmy na łamach paradyzja.com w kwietniu zeszłego roku w artykule WAŻNE! Metaanaliza 65 badań naukowych ujawnia, że maseczki poważnie szkodzą naszemu zdrowiu!, naukowcy wskazali, że istnieją powtarzające się wzorce powiązanych problemów zdrowotnych związanych z noszeniem maseczek, co doprowadziło do stworzenia określenia terminu Zespół Wyczerpania Wywołanego Noszeniem Maseczek (MIES), który obejmuje następujące zmiany patofizjologiczne i subiektywne dolegliwości:

 • Zwiększenie objętości martwej przestrzeni
 • Wzrost oporu oddychania
 • Wzrost poziomu dwutlenku węgla we krwi
 • Zmniejszenie wysycenia krwi tlenem

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

* ZAPRASZAMY DO SKLEPU PARADYZJA.COM * Carl Menger – pieniądz i państwo*Carl Menger – cytat, pieniądz i państwoWięcej produktów: KLIKNIJ TU

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 • Wzrost częstości akcji serca
 • Zmniejszenie wydolności krążeniowo-oddechowej
 • Uczucie wyczerpania
 • Wzrost częstości oddechów
 • Trudności w oddychaniu i duszność
 • Ból głowy
 • Zawroty głowy
 • Uczucie wilgoci i ciepła
 • Senność (jakościowe deficyty neurologiczne)
 • Spadek percepcji empatii
 • Upośledzona funkcja bariery skórnej z trądzikiem, świądem i zmianami skórnymi

Do problemu odniósł się również Dr Zbigniew Martyka, który na swojej stronie przedstawił przykłady nakręcania spirali strachu z ostatnich miesięcy. Nie wytrzymała ona konfrontacji z faktami.

Dr Zbigniew Martyka przypomniał również m.in. konferencję premiera Mateusza Morawieckiego z 25 marca 20201. Szef warszawskiego rządu straszył wówczas, że jesteśmy „o krok od przekroczenia granicy, poza którą nie będziemy mogli leczyć pacjentów we właściwy sposób (…) to nie sprzęt jest wąskim gardłem, ale dostępność lekarzy, pielęgniarek, służb medycznych”.

USA: Musisz to zobaczyć! 9-letnia Novalee zaorała ideę maseczek w szkole! Nauczyciele znęcali się nad nią fizycznie i psychicznie [VIDEO]

Do problemu wpływu restrykcji na dzieci odniósł się również naczelny redaktor niemieckiej gazety Bild.

Na koncie twitterowym Amy Tarkanian pojawiło się wideo, na którym redaktor naczelny niemieckiej gazety Bild przeprasza za szkody, jakie wyrządziła propaganda strachu szerzona za pomocą ich mediów.

W swoim przemówieniu Julian Reichelt przepraszał za relacje Bilda, które były „jak trucizna” i „sprawiały, że czułeś się, jakbyś był śmiertelnym zagrożeniem dla społeczeństwa”.

Reichelt ustosunkował się  do uczuć dzieci, które były terroryzowane przez podżegające je media, powodujące, że depresja dziecięca i samobójstwa nastolatków rozprzestrzeniły się na całym świecie.

Milionom dzieci w tym kraju, za które odpowiada nasze społeczeństwo, pragnę w tym miejscu wyrazić to, czego ani nasz rząd, ani nasz kanclerz nie ośmielają się wam powiedzieć.  Prosimy o wybaczenie – powiedział.

Wybacz nam tę politykę, która przez półtora roku uczyniła was ofiarami przemocy, zaniedbania, izolacji i samotności – kaja się teraz główny nadzorca propagandy w niemieckiej gazecie.

Wmawialiśmy naszym dzieciom, że zamordują swoją babcię, jeśli odważą się być tym, kim są – dziećmi.  Albo, że zabiją napotkanych przyjaciół. Nic z tego nie zostało naukowo udowodnione – powiedział.

UK: Brytyjscy prawnicy zabierają głos. „Świadoma dobrowolna zgoda jest podstawą”

Pomimo zastrzeżeń względem badań wysuwanych przez samych autorów, problem narasta. Profesor Carl Heneghan apeluje o poświęcenie większej uwagi przez środowisko medyczne nowemu, stworzonemu przez restrykcje wyzwaniu, z jakim mierzą się najmłodsi członkowie naszego społeczeństwa, i o większą liczbę badań.

Video wywiad dostępny jest tu.

Leave a Reply