Ranking. 10 najbardziej gościnnych miast świata według serwisu Booking.com [VIDEO]

Nie tylko piękne widoki i liczne atrakcje potrafią skraść serca turystów. Równie istotna dla podróżujących jest atmosfera i gościnność, z którą spotykają się w odwiedzanych przez siebie miejscach. Tę serdeczność postanowił nagrodzić Booking.com publikując listę 10 najbardziej gościnnych miast na świecie. Na szczycie zestawienia znalazła się Matera, włoskie miasteczko, które "wystąpiło" w najnowszym filmie o Bondzie.

Ranking. 10 najbardziej gościnnych miast świata według serwisu Booking.com [VIDEO]

Nie tylko piękne widoki i liczne atrakcje potrafią skraść serca turystów. Równie istotna dla podróżujących jest atmosfera i gościnność, z którą spotykają się w odwiedzanych przez siebie miejscach. Tę serdeczność postanowił nagrodzić Booking.com publikując listę 10 najbardziej gościnnych miast na świecie. Na szczycie zestawienia znalazła się Matera, włoskie miasteczko, które „wystąpiło” w najnowszym filmie o Bondzie.

Po przeanalizowaniu ponad 230 mln recenzji serwis rezerwacyjny wskazał 10 miast, które w opinii użytkowników wyróżniają się na tle innych nie tylko urodą, ale i serdecznością wobec przyjezdnych.

Miejsce 1 zajęła Matera

Zaszczytne pierwsze miejsce zajęła Matera, o której zrobiło się głośno za sprawą Bonda. O tym, że to przytulone do skał miasteczko ma niezwykłą urodę, wiedzą wszyscy, którzy oglądali „Nie czas umierać”. A pierwsze miejsce na liście gościnnych miejsc świata to kolejny powód, aby dopisać do swojej listy podróżniczych marzeń to położone w regionie Basilicata miasto wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Miejsce 2

Niezwykłej gościnności możemy doświadczyć również w leżącym w północno-zachodniej Słowenii u podnóża Alp Julijskich mieście Bled. Piękne jezioro i widok majestatycznych Alp przyciąga tu zwłaszcza miłośników natury i aktywnych form spędzania czasu. A także tych, którzy nie lubią tłumów. Rocznie Bled odwiedza bowiem ok. 4 tys. turystów.

Miejsce 3

Aby zaznać gościnności trzeciego laureata rankingu, należy udać się w nieco dalszą podróż – do Tajwanu, a dokładnie do miasta Taitung. Poza pięknymi plażami i zachwycającą tropikalną scenerią uwiedzie ono miłośników dobrego jedzenia. Idealnym miejscem do skosztowania lokalnych specjałów, zaznajomienia się z lokalną kulturą nie tylko kulinarną jest polecany przez Booking nocny targ Taitung.

Dalej: grecki Nauplion, hiszpańskie Toledo

Z Tajwanu ponownie wracamy do nieco bliższych geograficznie zakątków. Kolejnym wskazanym w rankingu gościnnych miast jest grecki Nauplion, położony we wschodniej części Peloponezu. Tuż za nim na mocnej piątej pozycji uplasowało się Toledo. To miasto powinni choćby na jeden odwiedzić ci, którzy wybierają się do Madrytu. Podróż pociągiem ze stolicy Hiszpanii zajmie nieco ponad 30 minut.

Miejsca od szóstego do dziesiątego w rankingu najgościnniejszych miejscowości zajęły kolejno: brazylijskie Monte Verde, belgijska Brugia, indonezyjski raj dla surferów i miłośników rajskich widoków Nusa Lembogan, Ponta Delgada na Azorach i Hoi An, jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Wietnamie.

Leave a Reply