Rafał Trzaskowski o powrocie Tuska: Wszystkie ręce na pokład

Każda inicjatywa, która będzie wzmacniać opozycję, na pewno będzie przez nas witana z zadowoleniem. Wszystkie ręce na pokład - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapytany o powrót Donalda Tuska do polskiej polityki.

Rafał Trzaskowski o powrocie Tuska: Wszystkie ręce na pokład

Każda inicjatywa, która będzie wzmacniać opozycję, na pewno będzie przez nas witana z zadowoleniem. Wszystkie ręce na pokład – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapytany o powrót Donalda Tuska do polskiej polityki.

W piątek podczas konferencji prasowej Rafała Trzaskowskiego, szef stołecznego ratusza został zapytany o ewentualny powrót do polskiej polityki byłego premiera Donalda Tuska. “Nie wiem, jakie są plany i aspiracje Donalda Tuska, natomiast na pewno – wszystkie ręce na pokład” – podkreślił Trzaskowski.

“Każda inicjatywa, która będzie wzmacniać opozycję, na pewno będzie przez nas witana z zadowoleniem. Wszystkie ręce na pokład” – dodał prezydent Warszawy.

Donald Tusk w piątkowym wywiadzie dla TVN24 powiedział, że “mentalnie, emocjonalnie, życiowo” jest gotów podjąć każdą decyzję, żeby pomóc odwrócić “ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw”. Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenie ładu demokratycznego w Polsce.

Pytany, czy jest plan przejęcia przez niego przywództwa w PO, powiedział, że jest gotów zrobić wszystko, by Platforma nie przeszła do historii. Według niego, PO, “jako partia odpowiedzialnego centrum”, jest absolutnie niezbędna, “jeśli myślimy o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych”.

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Na miejscu Budki zadzwoniłabym do Tuska i spytała, co robić

Poproszony o ocenę przywództwa Borysa Budki, Tusk zwrócił uwagę, że objął on stery PO w trudnym okresie dla partii i było to dla niego poważne wyzwanie. “Z całą pewnością Platforma wymagała wtedy nowego impulsu, Borys Budka potrafił to zrobić, a później przeprowadził PO przez bardzo krytyczny moment” – dodał. “Jest dobrym szefem, który chyba nie daje w tej chwili ludziom pewności” – ocenił zaznaczając, że nie chce go oceniać i woli porozmawiać z Budką bezpośrednio.

“Wolę pomóc naprawić w tej chwili sytuację w Platformie, niż komentować jej wewnętrzne niepokoje w mediach” – powiedział Tusk. Poinformował, że zapewne jeszcze w czerwcu będzie rozmawiał z Budką o tym, w jaki sposób wzmocnić PO oraz opozycję.

Leave a Reply