Putin zapewnił Merkel, że będzie zawsze mile widziana w Rosji

Prezydent Rosji Władimir Putin podziękował w czwartek za współpracę odchodzącej kanclerz Niemiec Angeli Merkel - podał Kreml w komunikacie. Putin zapewnił niemiecką polityk, że zawsze będzie mile widziana w Rosji.

Putin zapewnił Merkel, że będzie zawsze mile widziana w Rosji

Prezydent Rosji Władimir Putin podziękował w czwartek za współpracę odchodzącej kanclerz Niemiec Angeli Merkel – podał Kreml w komunikacie. Putin zapewnił niemiecką polityk, że zawsze będzie mile widziana w Rosji.

Jak przekazał Kreml, rosyjski prezydent ocenił, że Merkel wniosła „znaczący wkład w rozwój relacji rosyjsko-niemieckich”, a także „podziękował jej ciepło za wieloletnią owocną współpracę”.

Merkel również mu podziękowała i „życzyła sukcesów w budowaniu dialogu z nowym szefem rządu Niemiec, Olafem Scholzem” – czytamy w komunikacie.

Dzień wcześniej, w środę Putin wystosował telegram do Scholza, wyrażając nadzieję, na „budowanie konstruktywnego dialogu i współpracy w bieżących kwestiach agendy dwustronnej i międzynarodowej”. Putin zapewnił, że „relacje między Rosją i Niemcami tradycyjnie mają wielkie znaczenie nie tylko dla narodów obu krajów, ale i dla całej Europy”.

Leave a Reply