Putin: Po upadku ZSRR musiałem dorabiać jako taksówkarz

Upadek ZSRR w 1991 roku był rozpadem historycznej Rosji, a w czasach, które po nim nastąpiły, czasami musiałem dorabiać jako taksówkarz - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin w wyemitowanym w niedzielę filmie dokumentalnym.

Putin: Po upadku ZSRR musiałem dorabiać jako taksówkarz

Upadek ZSRR w 1991 roku był rozpadem historycznej Rosji, a w czasach, które po nim nastąpiły, czasami musiałem dorabiać jako taksówkarz – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin w wyemitowanym w niedzielę filmie dokumentalnym.

„To był rozpad historycznej Rosji nazywanej Związkiem Radzieckim (…) Staliśmy się zupełnie innym krajem. To, co zostało zbudowane w ciągu ponad 1000 lat, zostało w dużej mierze utracone” – mówił Putin w filmie „Rosja. Nowa historia” zaprezentowanym na antenie państwowej telewizji informacyjnej RIA.

W państwach powstałych po rozpadzie ZSRR 25 mln Rosjan zostało odciętych od swojego kraju, co było „poważną katastrofą humanitarną” – dodał rosyjski prezydent.

„Czasami musiałem dorabiać. Pracowałem jako kierowca taksówki. Szczerze mówiąc, to nieprzyjemne opowiadać o tym, ale tak właśnie było” – powiedział.

Putin, który w czasach ZSRR był oficerem KGB, już wcześniej uznał rozpad tego państwa za „największą katastrofę geopolityczną” XX wieku – przypomina agencja Reutera.

ZSRR oficjalnie przestał istnieć 26 grudnia 1991 roku.

Leave a Reply