Putin i Merkel rozmawiali o potrzebie uregulowania kryzysu migracyjnego

Prezydent Rosji Władimir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiali w czwartek o kryzysie migracyjnym na granicach Białorusi z krajami UE; podkreślono, że ważne jest jak najszybsze uregulowanie kryzysu zgodnie z normami humanitarnymi - przekazał Kreml.

Putin i Merkel rozmawiali o potrzebie uregulowania kryzysu migracyjnego

Prezydent Rosji Władimir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiali w czwartek o kryzysie migracyjnym na granicach Białorusi z krajami UE; podkreślono, że ważne jest jak najszybsze uregulowanie kryzysu zgodnie z normami humanitarnymi – przekazał Kreml.

„Władimir Putin opowiedział się za odnowieniem kontaktów między państwami UE i Białorusią w celu rozwiązania danego problemu” – głosi komunikat Kremla, wydany po rozmowach.

Była to druga w ciągu ostatnich dni rozmowa Merkel i Putina na ten temat. W pierwszej rozmowie, w środę, rosyjski prezydent również przekazał Merkel, że UE powinna kontaktować się z władzami w Mińsku w sprawie kryzysu na granicy.

W czwartkowym oświadczeniu Kreml podkreślił ponadto, że rozmowa dotyczyła też aktywności sił NATO na Morzu Czarnym, która – według Rosji – jest „prowokacyjna” i „ma charakter destabilizujący”.

Leave a Reply