PSP deklaruje pomoc w poszukiwaniu i ratowaniu ofiar trzęsienia ziemi na Haiti

W związku z trzęsieniem ziemi na Haiti, Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak polecił sprawdzenie gotowości bojowej grup poszukiwawczo - ratowniczych PSP działających w ramach USAR POLAND i MUSAR POLAND - poinformowała w sobotę Państwowa Straż Pożarna.

PSP deklaruje pomoc w poszukiwaniu i ratowaniu ofiar trzęsienia ziemi na Haiti

W związku z trzęsieniem ziemi na Haiti, Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak polecił sprawdzenie gotowości bojowej grup poszukiwawczo – ratowniczych PSP działających w ramach USAR POLAND i MUSAR POLAND – poinformowała w sobotę Państwowa Straż Pożarna.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2 nawiedziło w sobotę rano zachodnią część Haiti. Są ofiary śmiertelne. Miejscowe władze wydały ostrzeżenie przed tsunami.

Pomoc dla Haiti zadeklarowała w sobotę Państwowa Straż Pożarna. „W związku z trzęsieniem ziemi na Haiti, Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak polecił sprawdzenie gotowości bojowej grup poszukiwawczo – ratowniczych PSP działających w ramach #USAR POLAND i #MUSAR POLAND” – podała PSP na Twitterze.

Do trzęsienia ziemi doszło 160 km na południowy zachód od stolicy kraju, Port-au-Prince. Odczuwalne było w całym kraju. Zniszczenia odnotowano w kilku miastach, o czym świadczą materiały zdjęciowe opublikowane przez świadków na portalach społecznościowych.

Na filmach udostępnionych w internecie pokazano ruiny różnych budynków, w tym kościoła w miejscowości Les Anglais, 200 km na południowy zachód od Port-au-Prince, w którym w sobotę odbywała się msza.

12 stycznia 2010 r. trzęsienie ziemi o magnitudzie 7 spowodowało poważne zniszczenia w stolicy Haiti i innych miastach. Zginęło wtedy ponad 200 tys. osób, a ponad 300 tys. zostało rannych.

Polscy strażacy obecni są w Grecji i Turcji, gdzie pomagają w gaszeniu szalejących tam od kilku dni pożarów.

Leave a Reply