Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow ma przebywać na Ukrainie. Groził prezydentowi Zełenskiemu [VIDEO]

Na nagraniu opublikowanym w niedzielę przez czeczeńską telewizję Grozny rzekomo widać przywódcę Czeczenii Ramzana Kadyrowa rozmawiającego z czeczeńskimi bojownikami o ataku, który miał miejsce w pobliżu stolicy Ukrainy - informują ukraińskie media.

Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow ma przebywać na Ukrainie. Groził prezydentowi Zełenskiemu [VIDEO]

Na nagraniu opublikowanym w niedzielę przez czeczeńską telewizję Grozny rzekomo widać przywódcę Czeczenii Ramzana Kadyrowa rozmawiającego z czeczeńskimi bojownikami o ataku, który miał miejsce w pobliżu stolicy Ukrainy – informują ukraińskie media.

Czeczeńska stacja telewizyjna Grozny opublikowała na swoim kanale Telegram film, który ma przedstawiać Kadyrowa w zaciemnionym pomieszczeniu rozmawiającego z czeczeńskimi żołnierzami.

Nie podano informacji gdzie i kiedy miało się odbyć to spotkanie.

W poście zamieszczonym na Telegramie Kadyrow stwierdził, że „zbliża się do Kijowa”.

W osobistym apelu Kadyrowa do ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, który został opublikowany w mediach społecznościowych, czytamy: „Gdziekolwiek pójdziecie, gdziekolwiek się ukryjecie, dopadną was nasi bojownicy. Rozstrzelają każdego z waszych zwolenników, każdego, kto kiedykolwiek wtrącał się w życie spokojnej ludności Ukrainy”.

Kadyrow jest uważany za bliskiego sojusznika prezydenta Rosji Władimira Putina.

Leave a Reply