Przyszły kanclerz Olaf Scholz za obowiązkowymi szczepieniami przeciwko Covid-19

Według informacji pochodzących z kręgów uczestników trwającego szczytu rządu federalnego z rządami landów przyszły kanclerz Olaf Scholz opowiedział się za powszechnymi obowiązkowymi szczepieniami - podają dziennik "Bild" i portal tygodnika "Spiegel".

Przyszły kanclerz Olaf Scholz za obowiązkowymi szczepieniami przeciwko Covid-19

Według informacji pochodzących z kręgów uczestników trwającego szczytu rządu federalnego z rządami landów przyszły kanclerz Olaf Scholz opowiedział się za powszechnymi obowiązkowymi szczepieniami – podają dziennik “Bild” i portal tygodnika “Spiegel”.

Polityk SPD domagał się ponadpartyjnej inicjatywy Bundestagu.

Ważne jest, “abyśmy ustanowili powszechny obowiązek szczepień” – powiedział. Scholz wezwał do “ponadpartyjnej inicjatywy Bundestagu”: “Jako poseł do parlamentu w każdym razie się na to zgodzę, aby to było jasne” – pisze “Spiegel”

Rząd federalny i rządy krajów związkowych dyskutują we wtorek na temat sytuacji pandemicznej. W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa Omikron i silną w Niemczech czwartą falą pandemii Covid-19, coraz głośniejsze stają się w RFN wezwania polityków do podjęcia bardziej zdecydowanych działań w walce z pandemią.

1 KOMENTARZ

  1. łatwiej będzie wydzielić getta . Naziści z za grobu podpowiadają obecnym “demokratom” w stylu Olafa Scholza to co przećwiczyli kilkadziesiąt lat temu i znajdują pojętnych uczniów. IV Rzesza ponad wszystko…

Leave a Reply