Przyszedł do komendy policji odebrać telefon, wyjdzie z więzienia za 2,5 roku

Policjanci ze Skarżyska-Kamiennej (Świętokrzyskie) zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. 39-letni mieszkaniec miasta przyszedł do komendy odebrać swój zagubiony telefon i... spędzi za więziennym murem 2,5 roku. Zaś 41-latek z gminy Bliżyn pożegnał się z wolnością na półtora roku.

Przyszedł do komendy policji odebrać telefon, wyjdzie z więzienia za 2,5 roku

Policjanci ze Skarżyska-Kamiennej (Świętokrzyskie) zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. 39-letni mieszkaniec miasta przyszedł do komendy odebrać swój zagubiony telefon i… spędzi za więziennym murem 2,5 roku. Zaś 41-latek z gminy Bliżyn pożegnał się z wolnością na półtora roku.

W piątek do skarżyskiej jednostki policji głosił się 39-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna chciał odebrać swój zagubiony telefon komórkowy. Jego dziwne zachowanie wzbudziło jednak podejrzenia funkcjonariuszy.

„Policjanci skojarzyli, że zanim właściciel pofatygował się odebrać swoje urządzenie, przysyłał po telefon inne osoby. Funkcjonariusze sprawdzili 39-latka w policyjnej bazie danych i okazało się, że figuruje jako osoba poszukiwana. W efekcie telefon trafił z powrotem do policyjnego depozytu, a jego właściciel +rozgościł się+ w celi policyjnego aresztu” – powiedział asp. Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej. Mężczyzna na wolność wyjdzie za dwa i pół roku. Musi bowiem odpokutować karę za oszustwo, którego się dopuścił w przeszłości.

Świętokrzyskie: Policja prowadzi śledztwo w sprawie niebezpiecznych pułapek na motocyklistów

W sobotę w ręce policjantów wpadł natomiast 41-letni mieszkaniec gminy Bliżyn. Mężczyzna był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę 1,5 roku więzienia za stalking.

Zaginiony 11-letni Sebastian z Katowic został zamordowany. Policja zatrzymała w tej sprawie 41-latka

Leave a Reply