Przewodnicząca Komisji Europejskiej grozi Węgrom krokami prawnymi za ustawę o ochronie dzieci

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen określiła w środę węgierską ustawę, która zabrania propagowania zmiany płci i homoseksualizmu na zajęciach w szkołach, jako "hańbę". Zagroziła też Budapesztowi krokami prawnymi.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej grozi Węgrom krokami prawnymi za ustawę o ochronie dzieci

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen określiła w środę węgierską ustawę, która zabrania propagowania zmiany płci i homoseksualizmu na zajęciach w szkołach, jako „hańbę”. Zagroziła też Budapesztowi krokami prawnymi.

Komisja Europejska podejmie działania przeciwko węgierskiemu projektowi ustawy LGBT – zapowiedziała von der Leyen.

Według szefowej KE przyjęta w ubiegłym tygodniu przez węgierski parlament regulacja to „hańba” i „naruszenie podstawowych wartości UE”.

Węgry chcą wprowadzić zakaz promocji homoseksualizmu

Zagroziła, że UE nie pójdzie na kompromis w kwestii takich zasad, jak „godność ludzka, równość i poszanowanie praw człowieka”.

„Poleciłam (…) komisarzom, aby jeszcze przed wejściem ustawy w życie wyrazili w piśmie do władz węgierskich nasze obawy prawne” – dodała Niemka.

Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto oznajmił tymczasem we wtorek, że trwa globalna kampania fejkowa, przy pomocy której próbuje się wprowadzić opinię publiczną w błąd odnośnie do węgierskiej ustawy o ochronie dzieci.

Zwrócił uwagę, że ustawa nie wyróżnia w negatywny sposób żadnej grupy społecznej, a tylko ma na celu ochronę węgierskich dzieci: z jednej strony ma je chronić przed pedofilami, a z drugiej – zagwarantować, że wychowanie dziecka związane z orientacją seksualną będzie prawem i obowiązkiem wyłącznie rodziców.

Premier Orban: Unia Europejska przeistacza się w imperium

W przyjętej w ubiegłym tygodniu ustawie zapisano m.in., że szkolne zajęcia, podejmujące kwestie seksualności, nie mogą propagować zmiany płci ani homoseksualizmu, a także że państwo chroni prawo dziecka do zachowania tożsamości, odpowiadającej płci w chwili urodzenia.

Leave a Reply