Przeprowadzono sekcję zwłok Agnieszki T., która zmarła po stracie ciąży bliźniaczej

W Zakładzie Medycyny Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przeprowadzono już sekcje zwłok zmarłej 25 stycznia Agnieszki T. i "pochodzących z jej ciąży bliźniaczej dwóch płodów męskich" - poinformował prok. Ireneusz Kunert z Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Przeprowadzono sekcję zwłok Agnieszki T., która zmarła po stracie ciąży bliźniaczej

W Zakładzie Medycyny Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przeprowadzono już sekcje zwłok zmarłej 25 stycznia Agnieszki T. i „pochodzących z jej ciąży bliźniaczej dwóch płodów męskich” – poinformował prok. Ireneusz Kunert z Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Prokuratura nie dysponuje na razie nawet wstępnymi wynikami sekcji. Opinia autopsyjna, określająca patomechanizm i przyczynę śmierci Agnieszki T., jak też przyczyny obumarcia płodów, zostanie wydana do końca lutego 2022 r.

Kierujący Samodzielnym Działem do Spraw Błędów Medycznych katowickiej prokuratury Ireneusz Kunert poinformował też, że w sprawie zabezpieczono kompletną dokumentację z prowadzenia ciąży i hospitalizacji Agnieszki T.

„Będzie ona, łącznie z pozostałym materiałem dowodowym, szczególnie wspomnianą sądowo–lekarską opinią autopsyjną, stanowić podstawę zlecenia kompleksowej opinii klinicznej biegłych, która dokona specjalistycznego wartościowania sposobu prowadzenia ciąży, jak też procedur diagnostyczno–terapeutycznych, wdrożonych wobec zmarłej pacjentki w okresie od listopada 2021 r. do 25 stycznia 2022 r.” – powiedział prok. Kunert.

Śledztwo w sprawie śmierci 37-latki

Śledztwo dotyczy narażenia 37-latki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślnego spowodowania jej śmierci. Śledczy będą analizować proces jej leczenia kolejno w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie oraz w szpitalu w podczęstochowskiej Blachowni – od grudnia do stycznia kobieta była leczona w tych trzech placówkach. Zmarła w szpitalu 25 stycznia, kilka tygodni po zakończeniu ciąży bliźniaczej.

Leave a Reply