Propaganda strachu trwa. Prezydent Niemiec apeluje: Ograniczcie kontakty, zaszczepcie się! Stawką jest przyszłość kraju

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier zaapelował w niedzielę do obywateli o dobrowolne ograniczenie kontaktów, by uniknąć lockdownu. "Trzymajmy się zasad, zredukujmy jeszcze raz nasze kontakty" - napisał w artykule gościnnym dla "Bild am Sonntag".

Propaganda strachu trwa. Prezydent Niemiec apeluje: Ograniczcie kontakty, zaszczepcie się! Stawką jest przyszłość kraju

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier zaapelował w niedzielę do obywateli o dobrowolne ograniczenie kontaktów, by uniknąć lockdownu. “Trzymajmy się zasad, zredukujmy jeszcze raz nasze kontakty” – napisał w artykule gościnnym dla “Bild am Sonntag”.

Prezydent apeluje też: zaszczepcie się, stawką jest przyszłość naszego kraju. “Od tego tygodnia mamy 100 000 zmarłych na Covid w Niemczech. Niewyobrażalna liczba, która mnie szokuje i boli” – napisał.

W tych dniach “sytuacja ponownie dramatycznie się pogarsza. Coraz więcej osób walczy o życie na oddziałach intensywnej terapii. Każdego dnia setki ludzi przegrywają tę walkę. Czy można mieć jakiekolwiek wątpliwości, że ta pandemia jest sprawą życia i śmierci?” – podkreślił prezydent.

Steinmeier przypomina: “Mamy środki, aby uchronić się przed ciężkim, a nawet śmiertelnym przebiegiem choroby. Ale jak dotąd wciąż zbyt mało osób z niej skorzystało”.

“Zaszczepcie się i w porę odnówcie swoje szczepienia! Chodzi o wasze i waszych bliźnich zdrowie”!

Dlatego jeszcze raz zwracam się dziś (…) z prośbą: zaszczepcie się i w porę odnówcie swoje szczepienia! Chodzi o wasze i waszych bliźnich zdrowie! Stawką jest przyszłość naszego kraju” – zaapelował.

Ważne jest, “abyśmy teraz wszyscy działali razem. Trzymajmy się zasad, zredukujmy jeszcze raz nasze kontakty. Zróbmy to, aby nie zamykano znowu szkół (…), abyśmy nie musieli znowu całkowicie zamykać życia publicznego” – napisał prezydent.

Na koniec dodał: “I choć gorzkie jest to, że nie spełniło się nasze życzenie o ‘normalnym’ Adwencie (dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu – przyp. PAP): zachowajmy wiarę, że razem uda nam się przełamać czwartą falę i opanować pandemię koronawirusa. Tego właśnie życzę naszemu krajowi i wam wszystkim”.

W Niemczech siedmiodniowa zachorowalność na COVID-19 wzrosła w niedzielę do 446,7 – ogłosił Instytut Roberta Kocha (RKI). W sobotę wynosiła 444,3. Wartość ta wskazuje, ile osób na 100 tys. mieszkańców zostało zakażonych koronawirusem w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Leave a Reply