Prokuratura zdobyła DNA matki dziecka porzuconego w sortowni śmieci

Opinia biegłego biologa zajmującego się sprawą martwego noworodka znalezionego w sortowni śmieci wpłynęła do prokuratury w Płońsku. "Mamy kod genetyczny matki i dziecka" - poinformowała prokurator Ewa Ambroziak.

Opinia biegłego biologa zajmującego się sprawą martwego noworodka znalezionego w sortowni śmieci wpłynęła do prokuratury w Płońsku. „Mamy kod genetyczny matki i dziecka” – poinformowała prokurator Ewa Ambroziak.

„Mamy teraz możliwość ustalenia kim jest matka dziecka, dzięki jej DNA” – mówi prokurator. Dodaje jednak, że do tej pory nie udało się dopasować kodu genetycznego do żadnej osoby. Prokurator przekazuje również, że w sprawie prowadzone są również inne działania, o których nie może mówić dla dobra śledztwa.

Do zdarzenia doszło w połowie grudnia 2019 roku. Z ustaleń Prokuratury Rejonowej w Płońsku wynika, że noworodek został przywieziony do sortowni w jednym z 15 kontenerów wypełnionych śmieciami. Tego dnia trafiło tam 14 kontenerów z Płońska i jeden spoza miasta. Na linii sortowniczej pracownicy odkryli zwłoki, które były owinięte folią aluminiową.

„Przeprowadzone oględziny z udziałem położnika wykazały, że to noworodek płci męskiej, urodzony prawdopodobnie martwy. Na ciele noworodka nie stwierdzono obrażeń świadczących, że dziecko zmarło śmiercią gwałtowną” – informuje dalej prokurator Ambroziak.

Apel do świadków

Dlatego służby apelują do osób, które mogą mieć jakąkolwiek informację w sprawie. Te można przekazywać telefonicznie na numer alarmowy 997 lub 112, bądź bezpośrednio do dyżurnego komendy w Płońsku na numer 23 662 15 00 lub 23 662 15 50, mailowo (kppplonska@ra.policja.gov.pl), albo bezpośrednio z płońską prokuraturą.

„Każda, nawet najmniejsza okoliczność jest dla nas niezwykle ważna” – podsumowuje prokurator Ewa Ambroziak.

 

Leave a Reply