Prokuratura nie wyklucza zarzutów karnych w sprawie śmierci na planie filmu z Baldwinem [VIDEO]

Prokuratura hrabstwa Santa Fe w stanie Nowy Meksyk w USA nie wyklucza postawienia zarzutów karnych w śledztwie dotyczącym śmiertelnego wypadku z udziałem Aleca Baldwina na planie filmu "Rust" - podał we wtorek "New York Times".

Prokuratura nie wyklucza zarzutów karnych w sprawie śmierci na planie filmu z Baldwinem [VIDEO]

Prokuratura hrabstwa Santa Fe w stanie Nowy Meksyk w USA nie wyklucza postawienia zarzutów karnych w śledztwie dotyczącym śmiertelnego wypadku z udziałem Aleca Baldwina na planie filmu „Rust” – podał we wtorek „New York Times”.

„Niczego nie wykluczamy – powiedziała w rozmowie z gazetą prokurator okręgowa Mary Carmack-Altwies – W tym momencie wszystkie opcje, w tym zarzuty karne, są na stole”.

Wyjaśniła, że śledztwo obecnie skupia się na aspekcie balistycznym tragicznego wydarzenia – śledczy próbują ustalić, jaki rodzaj pocisku był w broni, która zabiła autorkę zdjęć Halynę Hutchins, i kto umieścił amunicję w pistolecie.

„Na planie filmu była ogromna liczba kul i musimy dowiedzieć się, jakie to pociski” – dodała Carmack-Altwies. Dziennik przypomina, że śledczy podczas wykonywania nakazu przeszukania na miejscu wydarzenia zabezpieczyli trzy rewolwery, zużyte łuski i amunicję – w pudełkach, luzem i w saszetce.

Carmack-Altwies nie zgodziła się także z używaniem określenia „rekwizyt” w stosunku do broni palnej, używanej na planie filmu. Zwróciła uwagę, że terminologia stosowana w niektórych dokumentach sądowych, związanych ze sprawą, może dawać mylące wrażenie, że była to broń nieprawdziwa.

„To była prawdziwa broń” – powiedziała, nie wymieniając konkretnie, jakiego rodzaju broni palnej użyto. „To była odpowiednia broń z minionych czasów” – dodała.

Prokurator zdradziła, że policjanci wciąż przesłuchują ludzi, którzy byli na planie. „Prawdopodobnie będziemy potrzebować tygodni, jeśli nie miesięcy dalszych zeznań, które są nam potrzebne, aby dojść do punktu końcowego”.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply